رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح ملی " سواد رسانه ای مجازیار" در استان قزوین اجرا می شود


12 آبان, 1397 - 13:17 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد:

طرح ملی " سواد رسانه ای مجازیار" در استان قزوین اجرا می شود

مجازیار یک دوره آموزشی جامع برای صیانت از خانواده ها در فضای مجازی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام با بیان این مطلب اظهار داشت: در چارچوب  اجرای این طرح در استان قزوین در بیش از بیست  هزار نفر از شهروندان با اولویت کارمندان دولت  و خانواده آنها  ،  سازمانهای مردم نهاد  تحت پوشش قرار خواهند گرفت .
مدیرکل اجتماعی فرهنگی  با بیان اینکه سوادرسانه ای، مهارتی است که لازم است عموم شهروندان  درکناراستفاده ازرسانه ها به عنوان یک رسانه تعاملی،به آن مجهز شوند افزود : با توجه به فاصله اطلاعاتی و مهارتی بین  نوجوانان و جوانان با والدین از یکسو وتنوع وتخصصی شدن رسانه های جدید، لزوم ارتقای مهارت های سوادرسانه ای ضروری است .
وی با بیان اینکه  در حال حاضر از سواد رسانه ای ، به عنوان سواد جدید یاد می شود اظهار کرد : با افزایش سطح دسترسی به فضای مجازی، آسیب های اجتماعی نوپدید در جامعه بروزکرده است که میزان سواد رسانه ای کاربران، در کاهش این نوع آسیبها  موثر است .
بیدخام   هدف استفاده از این نرم افزار در راستای  افزایش آگاهی مخاطبان استان نسبت به تاثیر رسانه ها برای برخوردفعالانه و هوشمندانه با رسانه ها ، آموزش مهارتهای مرتبط با تجزیه و تحلیل پیام های رسانه‌ای و ارزیابی محتوایی آنها بیان کرد .
ایشان با بیان اینکه توانمند سازی آحاد جامعه بخصوص خانواده ها در مقابل تهدیدها و خطرات جانبی فناوری جدید ضروری به نظر می رسد اظهار کرد :  در واقع می توان گفت  افزایش سواد رسانه ای مخاطبان به یک ضرورت در سیاستگذاری های فرهنگی تبدیل شده است و در همین راستا نرم افزاری تحت عنوان 'مجازیار' طراحی شده است. 
وی افزود: نرم افزار تلفنی همراه مجازیار فرصتی است که با کمک آن می توان برای شناخت دنیای مجازی از آن استفاده کرد و در این نرم افزار مخاطب در فضایی پویا، جذاب و متنوع می تواند از طریق ویدیو، پادکست، عکس نوشت و غیره آموزشهای لازم و مورد نیاز را دریافت کند.
مریم بیدخام ادامه داد: این طرح توسط دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری با همکاری سازمان امور اجتماعی کشور در استان انجام می شود.
گفتنی است، اپلیکیشن مجازیار یک دوره آموزشی جامع برای صیانت از خانواده ها در فضای مجازی می باشد که  توسط سازمان اجتماعی وزارت کشور در  سراسر کشور در حال اجرا می باشد. دسترسی به این نرم افزار از طریق سایت www.majazyar.ir و یا دانلود اپلیکیشن امکان پذیر است.