رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مطالبه گری مردم روند توجه به حقوق شهروندی را تسریع می کند


15 آبان, 1397 - 19:24 -- روابط عمومی 3
زاهدی استاندار قزوین:

مطالبه گری مردم روند توجه به حقوق شهروندی را تسریع می کند

زاهدی استاندار قزوین گفت:مطالبه گری مردم روند توجه به حقوق شهروندی را تسریع می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی گفت: ما در مساله حقوق شهروندی باید سه مقوله را مورد توجه قرار دهیم و خوب بشناسیم.ابتدا حقوق،دوم شهروند چه کسی است؟بعضا شهروند را فقط ساکنین شهر می دانند.بعد از آن ببینیم حقوق شهروندی چیست؟

زاهدی افزود: حقوق شهروندی عبارت است از مجموعه حقوق و تعهداتی که حاکمیت نسبت به شهروندان خود دارد. این حقوق از مهم ترین مسائل شروع می شود تا جزئی ترین مسائلی که ممکن است وجود داشته باشد از آزادی و عدالت،حق شغل،حق امنیت،امکانانت آموزشی و...که این ها مسائل مهم است. تا زمانی که به طور مثال، به خاطر نامناسب بودن راه آب باران در گوشه ای از خیابان جمع شود و یک خودرویی آن را روی عابری بپاشد.
استاندار قزوین گفت: نظر من این است اگر خود مردم با مفهوم حقوق شهروندی آشنا شوند من مسئول را با مطالبه گری در مسیری قرار می دهند که بهتر از قبل و بیش از پیش حقوق شهروندی را اجرایی کنم.

زاهدی تاکید کرد: الزاما مردم باید با حقوق شان آشنا باشند،بالاخره یک مدیری کارشناسی یک جایی ناراحت است و غیرعمد کاری را که باید انجام بدهد،انجام نمی دهد اما اگر آن فرد با حقوق خود آشنا شد مطالبه می کند و ما هم مجبور هستیم که این موضوع را رعایت کنیم.

استاندار قزوین بیان داشت: به طور مرتب باید در رابطه با آموزش حقوق شهروندی، هم برای مدیران و کارکنان و هم برای شهروندان مان برنامه داشته باشیم.

وی افزود:زمانی در کشور آلمان بودیم که در فرودگاه پلیس ما را معطل کرد و به همین دلیل وقتی رسیدیم ورودی ها بسته شده بود اما زمانی که گفتیم پلیس ما را معطل کرده برای ما محل استراحت در نظر گرفتند و براب پرواز بعدی بلیط تهیه کردند، آیا در داخل هم این گونه است؟

زاهدی خاطرنشان ساخت: به خصوص دستگاه های دولتی باید تلاش کنند تا رضایت مردم را جلب کنند.ما حقوق می گیریم که کار مردم را انجام بدهیم،حقوق می گیریم که به مشکلات مردم رسیدگی کنیم.البته این موضوع در بخش خصوصی هم باید مورد نظارت قرار بگیرد تا همیشه رعایت شود.

استاندار قزوین خطاب به مدیران گفت: تقاضای من این است حقوق شهروندی را جدی تر بگیریم تا آن را در جامعه تبدیل به یک فرهنگ کنیم،این به نفع جامعه ما است که مردم با حقوق شان آشنا باشند و ماهم آن را رعایت کنیم،ما این کار را کنیم همان ارباب رجوع ما هم حق دیگران و هم نوعان را در جامعه رعایت می کند.

در پایان مراسم از مدیران دستگاه های اجرایی که در ارزیایی های دبیرخانه صیانت از حقوق شهروندی دارای رتبه های برتر شده بودند تقدیر به عمد آمد