رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شکوفایی ، توسعه متوازن و شکل گیری جامعه سالم درگرو تعالی فرهنگی جامعه است


28 آبان, 1397 - 16:24 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز :

شکوفایی ، توسعه متوازن و شکل گیری جامعه سالم درگرو تعالی فرهنگی جامعه است

فرماندار البرز گفت : یکی از راه های شکوفایی درحوزه های فرهنگی با مطالعه و تقویت فرهنگ کتابخوانی محقق می شود .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

" رضا گروسی " فرماندار شهرستان البرز در مراسم تقدیر از فعالین حوزه کتاب،کتابخوانی در شهرستان  که با حضور مدیر کل کتابخانههای عمومی استان برگزار شد ، گفت : شکوفایی ، توسعه متوازن  و شکل گیری جامعه سالم  درگرو تعالی فرهنگی جامعه است و یکی از راه های شکوفایی درحوزه های فرهنگی با مطالعه و تقویت فرهنگ کتابخوانی محقق می شود .
فرماندار البرز افزود:  آمارها نشان می دهد هرکجا سواد و درک جامعه  بالاست در حوزه آسیب های اجتماعی و مدیریت سبک زندگی موفق تر و  خانواده سالم تری وجود دارد .

نماینده عالی دولت در شهرستان به نگاه و توجه ویژه مقام معظم رهبری در این حوزه اشاره کرد و افزود: عرصه کتاب جزء حوزه هایی  است که مقام معظم رهبری به آن ورود کرده اند و  توجه به حوزه کتاب و کتابخوانی و استفاده از کتاب در اماکن عمومی تاکید دارند.

گروسی به آغاز تمامی مکاتب به ویژه اسلام بر مبنای کتاب و خواندن تاکید نمود و افزود : قرآن به عنوان اصلی ترین  راهنمای بشریت از دوران جاهلیت تا کنون بی واسطه در اختیار مردم قرار  گرفته  و خواندن آن بسیار تاکید شده است .

وی در پایان با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی به شوراهای اسلامی شهر و روستا  و تمام متولیان این حوزه گفت:  اگر معتقدیم که فرهنگ غرب کمر همت  به نابودی فرهنگ و تمدن ایرانی بسته کمترین حرکت فرهنگی شما  می بایست برگزاری مسابقات کتاب و کتابخوانی به شکل منطقه ای و دوره ای باشد  و علاوه بر شهرداری ها آموزش و پرورش هم پای کار باشد تا در حوزه اجرایی و عملیاتی کمک کنند.