رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کنگره سه هزار شهید استان قزوین در کشور بی نظیر بود


11 آذر, 1397 - 14:53 -- اداره کل روابط عمومی
زاهدی استاندار قزوین:

کنگره سه هزار شهید استان قزوین در کشور بی نظیر بود

استاندار قزوین گفت: تجربه برگزاری کنگره شهدا را در استان های مختلف دارم که کنگره 3000 شهید استان قزوین در کشور بی نظیر بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی در نشست تجلیل از دست اندرکاران برگزاری کنگره سه هزار شهید استان که با حضور آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه،سردار شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین و جمعی از مدیران در استانداری قزوین برگزار شد، افزود:  تجربه برگزاری کنگره شهدا را در استان های مختلف دارم که کنگره 3000 شهید استان قزوین در کشور بی نظیر بود و بازتاب ها و واکنش های شخصیت های ملی کشور نیز گویای همین مطلب است.
وی با اشاره به ویژگی های کنگره سه هزار شهید استان، ادامه داد: این کنگره در استان با فعالیت ها و برنامه های متنوعی برگزار شد به گونه ای که می توان آن را در کل کشور بی نظیر و کم سابقه عنوان کرد.
زاهدی ادامه داد: این کنگره در استان با پنج اجلاسیه متوالی و با حضور مهمانان کشوری برگزار شد و هر روز بار معنوی و شکوه خاصی در آن جریان داشت.
استاندار قزوین با بیان اینکه حضور مردم در برنامه های کنگره بی نظیر بود، اضافه کرد: در محل برگزاری این کنگره 6 هزار صندلی در 2 سالن اصلی و یک سالن موقت تعبیه شده بود که طی پنج روز 30 هزار نفر در مراسم کنگره حضور یافتند.
زاهدی اضافه کرد: علاوه بر این باید بازدید از نمایشگاه های دستاوردهای هسته ای و صنایع هوا فضا و موشکی و برگزاری یادمان ها و یادواره های شهدا در شهرها و روستاهای استان را نیز ذکر کرد که به فضای معنوی استان افزوده بود.
این مسئول گفت: این کنگره با وحدت،همدلی و انسجام بسیاری خوبی در استان برگزار شد و نشان داد اگر در همه امور این وحدت و انسجام وجود داشته باشد موفقیت های بیشتری به دست خواهد آمد.
زاهدی گفت: اگر در این شرایط کشور نیز همین وحدت و انسجام را حفظ کنیم می توانیم در برابر تمامی تهدیدهای دشمنان موفق بوده و به اهداف خود دست یابیم.
استاندار قزوین گفت: برگزاری این کنگره در برابر عظمت شهدا در واقع قطره ای در برابر اقیانوس است و در واقع هیچ کاری نمی تواند پاسخ گوی فداکاری وایثارگری شهدا باشد.
وی با بیان اینکه ما کاری برای شهدا نکرده ایم و در واقع شهدا نیازی به این فعالیت ها ندارند افزود: در حقیقت خود ما هستیم که به این کنگره ها و برنامه ها نیاز داریم تا فراموش نکنیم که باید امانت شهدا را حفظ کنیم.
زاهدی یادآور شد: درخشان ترین مقطع تاریخ ما بعد از اسلام دوران دفاع مقدس است و باید آن را با مستندسازی به عنوان یک سند زرین و

افتخار آمیز برای آیندگان حفظ کنیم.