رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سرانه تخت های بیمارستانی قزوین نزدیک به 2 برابر می شود


13 آذر, 1397 - 13:59 -- روابط عمومی 3
فرخ زاد معاون عمرانی استاندار:

سرانه تخت های بیمارستانی قزوین نزدیک به 2 برابر می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: سرانه تخت های بیمارستانی استان با احداث بیمارستان 700 تختخوابی قزوین و دیگر مراکز درمانی در حال ساخت به 2 برابر وضعیت فعلی افزایش می یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد روز سه شنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان 700 تختخوابی در حال احداث قزوین افزود: با تحویل این طرح بیمارستانی بزرگ به پیمانکار جدید و ملی، ساخت آن سرعت پیدا می کند و پیش بینی می شود ظرف کمتر از پنج سال مورد بهره برداری قرار بگیرد.
این مسئول گفت: با ساخت این بیمارستان با 8.2 هکتار مساحت و نزدیک به 70 هزار متر مربع زیربنا و همچنین دیگر مراکز درمانی سرانه تخت بیمارستانی استان قزوین را از 1.3 تخت به بیش از 2.5 تخت افزایش می یابد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین همچنین خبر داد: در ساخت این بیمارستان سبک معماری ایرانی-اسلامی مورد استفاده قرار می گیرد.
وی یادآور شد: در ساخت این بیمارستان ضوابط پدافندی کاملا رعایت شده و به لحاظ دسترسی نیز از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است.
فرخزاد به دیگر طرح های درمانی در حال احداث در استان قزوین اشاره کرد و گفت: بیمارستان 70 تختخوابی الوند و بیمارستان 160 تختخوابی مهرگان از جمله این طرح ها به شمار می روند که ساخت آنها نیازهای درمانی شهروندان ساکن در شهرهای اطراف مرکز استان را برطرف می کند.

گفتنی است عملیات اجرایی ساخت این بیمارستان از بهمن سال 95 در محله مینودر قزوین آغاز شده است و از آنجا که این طرح از اعتبارات ملی بهره مند شده به منظور تسریع در احداث از پیمانکار استانی به پیمانکار ملی واگذار شد.

به گفته پیمانکار این طرح بزرگ درمانی این بیمارستان قرار است ظرف چهار سال آینده تکمیل و مورد بهره برداری قرار بگیرد.
بیمارستان 700 تختخوابی قزوین که با هدف پاسخگویی به نیاز بیماران و رفع کمبود تخت های بیمارستانی در حال احداث است از مصوبات سفر رییس جمهوری در سال 95 بوده و بزرگ ترین طرح بهداشتی و درمانی این استان پس از انقلاب اسلامی تا کنون به شمار می رود.