رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار سازی نقش موثری در افزایش بهره وری دارد


13 آذر, 1397 - 14:34 -- اداره کل روابط ...
استاندار قزوین:

استاندار سازی نقش موثری در افزایش بهره وری دارد

استاندار قزوین گفت: استانداردسازی تجهیزات و محصولات به افزایش بهره وری در بخش های مختلف منجر شده و میزان رضایت اجتماعی را افزایش می دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی"  در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: همه قبول داریم که استاندارد یک ضرورت جدی در جامعه است و امروزه دنیا بر موضوع استاندارد سرمایه گذاری جدی دارد.
وی افزود: ما به عنوان حاکمیت مسئول حفظ سرمایه های ملی از دولتی و مردمی هستیم و باید با استاندارد سازی تجهیزات و کالاها برای افزایش بهره وری اقدام کنیم.
زاهدی ادامه داد: باید به موضوع سلامت مردم با رعایت استاندارد در زمینه های مختلف دارو، خدمات، درمان و... توجه بیشتری داشته و آن را جزو تکالیف شرعی و قانونی خود بدانیم.
این مسئول گفت: رعایت استاندارد در سطح بین الملی نیز می تواند موجب افزایش صادرات استان شود چون در بسیاری مواقع صرف نظر از مسایل سیاسی محصولات صادراتی استان به دلیل فقدان کیفیت و استاندارد بازگشت می خورند.
استاندار ادامه داد: تمامی دستگاه های خدمات رسان در برابر استاندارد مسئولیت دارند و از اداره استاندارد استان نیز انتظار می رود موضوع نظارت بر رعایت استاندارد ها را با جدیت بیشتری پیگیری کنند. 
وی افزود: باید نظارت بر استاندارد تجهیزات از قبیل بالابرها و ... از حالت انحصاری چند شرکت خارج شود و شهرداری ها و سایر دستگاه ها تکالیف خود را که مستقیما با سلامت مردم ارتباط دارد توجه بیشتری داشته باشند.
این مسئول ادامه داد: برای رعایت استاندارد در تجهیزات پارک های بازی نیز باید یک تدبیر و راهکار جدیدی توسط معاونت امور عمرانی اندیشیده شود تا بتوان نظارت و کنترل بیشتری در این زمینه داشت.
وی با اشاره به اماکن دولتی بدون استفاده استان، گفت: برخی از این اماکن غیرقابل استفاده هستند و باید تخریب شوند ولی برای اماکن قابل استفاده آموزش و پرورش و بهداشت و درمان می توان مذاکره و گفت و گو کرد.
استاندار با بیان اینکه جامعه یکسره در حال تغییر کمی و کیفی است، افزود: باید دستگاه های متولی پیوسته برای بازنگری طرح های هادی روستاها اقدام کرده و در این خصوص به زندگی، معیشت، معابر و حریم های روستاها توجه داشته باشند.