رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندارد سازی حوزه بتن در استان ضروری است


13 آذر, 1397 - 15:00 -- اداره کل روابط ...
معاون عمرانی استاندار:

استاندارد سازی حوزه بتن در استان ضروری است

معاون امور عمرانی استاندار در شورای برنامه ریزی و توسعه استان بر ضرورت استاندارسازی در بخش بتن استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد  در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت:سرجمع اعتبارات عمرانی دستگاه های دولتی و شهرداری های استان حدود 10 هزار میلیارد ریال است در حالیکه ساخت و سازهای بخش خصوصی در حدود 22 هزار میلیارد ریال در استان صورت می گیرد و نمی توانیم نسبت به هزینه های بخش خصوصی و سیاست گذاری در این حوزه بی توجه باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی در ادامه گفت: باید کارخانه های تولید آسفالت مشمول استاندارد اجباری شوند تا شاهد ارتقای کیفیت این محصول در استان باشیم.
وی افزود: موضوع آسفالت از گزینه های استاندارد اجباری نیست ولی آن را در کارگروه تخصصی استانداردسازی الزامی کرده ایم.
وی بیان کرد: پیش از این ضمانت کار پیمانکاران آسفالت برای حسن اجرای کار یکسال بود که آن را به 2 سال افزایش داده ایم و هم اکنون با توجه به افزایش قیمت قیر و کمبود اعتبار به دنبال افزایش آن به پنج سال هستیم. 
معاون امور عمرانی استاندارتاکید کرد: استاندارسازی در بخش بتن استان ضروری است.
وی افزود: اگر حادثه یا زلزله ای در استان اتفاق بیفتد باید مشکلات آن را دولت حل کند بنابراین باید در حوزه استاندارسازی بخش بتن نیز ورود جدی تری داشته باشیم.
معاون استاندار با بیان اینکه قزوین از استان های پیشرو در حوزه پسماند است، افزود: هم اکنون پسماند 20 شهر و 240 روستا به صورت متمرکز در مجموعه پسماند محمدآباد جمع آوری می شود ولی باید برای جمع آوری پسماند الموت شرقی و غربی و طارم به دلیل کوهستانی بودن مکان های دیگری تعریف شود.
فرخزاد اضافه کرد: امیدواریم با مشخص کردن یک یا دو نقطه در این محدودها و استفاده از تسهیلات بانکی یا اعتبارات تملک دارایی بتوانیم در این زمینه اقدام کنیم.