رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دموکراسی خواهی و کار حزبی با شیخوخیت سیاسی پیش نمی رود


14 آذر, 1397 - 19:13 -- banovan
زاهدی استاندار قزوین:

دموکراسی خواهی و کار حزبی با شیخوخیت سیاسی پیش نمی رود

تصمیم گیری در حزب بر پایه خرد جمعی است نه شخص محوری
عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در دیدار با اعضای شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان شعبه استان قزوین گفت: دموکراسی خواهی و کار حزبی با شیخوخیت سیاسی پیش نمی رود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در دیدار با اعضای شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان شعبه استان قزوین که در استانداری برگزار شد، افزود: نباید در فعالیت های حزبی شخص و فرد تعیین کننده تصمیمات و خط مشی باشد،بلکه باید بر اساس مشارکت افکار جمعی و دموکراسی، سیاستهای حزب مشخص شود.
وی افزود: فعالیت های حزبی در جامعه ما تحت الشعاع فردمحوری و شیخوخیت قرار دارد و این موضوع با اصل کار حزبی و دموکراسی خواهی منافات دارد.
استاندار تصریح کرد:معتقد هستم که در کشور این احزاب باید باشند که درباره مسائل سیاسی اظهار نظر کنند.
وی با تقدیر از فعالیت های فرهنگی اجتماعی حزب ندای ایرانیان در استان قزوین گفت: کار حزبی فقط برگزاری جلسات سیاسی نیست و لازم است که احزاب در همه عرصه های سیاسی اجتماعی فرهنگی و... ورود پیدا کنند و تاثیرگذاری لازم را نیزداشته باشند  که متاسفانه علیرغم تعدد احزاب در کشور،دارای تاثیرگذاری نیستند.
استاندار با واکاوی دلایل ناکامی احزاب سیاسی در کشور، گفت: جامعه ایرانی هنوز درگیر سنت ها و باورهای گذشته خود است و هنوز به زعم بخشی از جامعه تحزب مقابل تدین قرار دارد.
زاهدی افزود: جامعه ما از سوی دیگر دوران گذار به سمت دموکراسی را طی می کند و باید احزاب با افزایش فعالیت های اجتماعی خود بسیاری از عقاید و دیدگاه های اجتماعی نادرست را تغییر دهند.
وی با اشاره به توانمندی های جوانان برای به کارگیری در بخش مدیریتی، افزود: معتقدم رفته رفته به این سمت پیش می رویم که باید جوانان وارد عرصه شده و از ظرفیت آنها در بخش های مختلف استفاده شود ما نیز به دنبال این هستیم تا در انتصابات آتی از ظرفیت جوانان استفاده کنیم.
زاهدی افزود: اشتباه بزرگ جریان های مختلف سیاسی در این است که به کادر سازی نپرداخته و اجازه ورود دیگران را به عرصه های مدیریتی نمی دهند در حالیرکه به ناچار در آینده ای نزدیک این موضوع محقق خواهد شد.
استاندار قزوین گفت: معتقدم قدرت در کشوری باید به صورت مسالمت آمیز بین گروه ها و جریان های مختلف دست به دست شود و اگر رقابت جدی و مناسبی در این زمینه در سطح جامعه شکل بگیرد این اتفاق بسیار مطلوب خواهد بود.
وی با اشاره به درخواست راه اندازی خانه احزاب استان، گفت: تشکیل اتاق فکر و خانه احزاب را به نفع دولت و احزاب می دانم و دفتر سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز پیگیر این موضوع هست و به زودی افتتاح خواهد شد.