رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تناسب توزیع اعتبار بازآفرینی شهری در همه شهرهای استان رعایت شود


15 آذر, 1397 - 09:43 -- dاداره کل روابط...
معاون عمرانی استاندار:

تناسب توزیع اعتبار بازآفرینی شهری در همه شهرهای استان رعایت شود

معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: اعتبار 38.5 میلیارد تومان و 42000 تسهیلات از وجوه اداره شده از محل تبصره 18 فرصت مناسبی برای بازآفرینی بافت های ناکارآمد استان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علی فرخ زاد" معاون عمرانی استاندار در سومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری تاکید کرد: توزیع شهرستانی اعتبارات  از محل ردیف های اعتباری تعریف شده برای شهرهای مختلف استان نیاز به بازنگری جدی دارد و اداره کل راه و شهرسازی می بایست با هماهنگی حوزه معاونت عمرانی و سازمان مدیریت تعیین می شد و اعتقاد داریم استان قزوین فقط شهر قزوین نیست و باید تناسب توزیع اعتبار بازآفرینی شهری در همه شهرهای استان رعایت شود. ضمن اینکه در موضوعات فرهنگی و اجتماعی نیز رعایت تناسب با اعتبارات عمرانی صورت گیرد.

فرخ زاد تصریح کرد:در خصوص قیر نیز، ازمحل های مختلفی از جمله اداره کل راه و شهرسازی، سازمان شهرداری ها و غیره  قیر به شهرداری ها داده می شود ، بنابرین نیاز است با کنترل  و هماهنگی در این زمینه از هم پوشانی جلوگیری کرده و قیر به طور متناسب در شهرداری ها توزیع شود تا به هم افزایی لازم در این خصوص دست یابیم .

وی با اشاره به نقش پررنگ انبوه سازان در موضوع بازآفرینی، خاطر نشان کرد: یکی از دلایل دلیل عدم توفیق کامل درروشهای  گذشته شاید این بود که افرا دمتخصص و با تجربه در این امر، به طور موردی و کمتر ورود پیدا می کردند و در صورت ورود مجموعه انبوه سازان در بحث بازآفرینی شهری و استفاده از تسهیلاتی که تعریف شده می توان بسیار موثرتر از پیش عمل کرد.

وی افزود: همچنین دستگاههای اجرایی، فرمانداری ها ، شهرداری ها ، اداره تعاون ، و مجموعه میراث فرهنگی و بهزیستی که مرتبط با مسائل فرهنگی هستند، باید در این زمینه ورود جدی تر پیدا کنند  تا بتوان با مشارکت آنها و مردم  از اعتباراتی که برای این موضوع در نظر گرفته شده در راستای بازآفرینی شهری به بهترین شکل استفاده کنیم.

معاون عمرانی استاندار  اصلاح شبکه توزیع آب را یکی از اولویت ها دانست و گفت: اصلاح شبکه آب در محلات بلاغی و بافت تاریخی می بایست با اولویت بندی شرکت  آب و فاضلاب بر اساس فراوانی حوادث، در اسرع وقت انجام شود.

فرخ زاد خاطر نشان کرد: همچنین ضروری است  اعتبار42.9  که از محل وجوه اداره شده برای تسهیلات مسکن در نظر گرفته شده ، پی گیری شود تا در اسرع وقت بتوان از آن استفاده کرد.

وی محله هادی آباد را یکی از مناطق مهم هدف بازآفرینی شهری دانست و گفت: با مشارکت شهرداری و شرکت عمران و مسکن سازان باید نسبت به بازآفرینی این منطقه اقدام کرد،و ازخدمات این شرکت در سایر شهرهای استان نیز بهره برد.

وی در پایان یادآور شد: اتتقال مجموعه اداره بهزیستی شهرستان قزوین واقع  در محله امامزاده  علی به نقطه ای مناسب و تبدیل مکان فعلی به پارک و فضای سبز  و یا محموعه فرهنگی می بایست در اولویت ها قرار گیرد همچنین نسبت به مساله انتقال بیمارستان روانی از راه آهن نیز اقدام شود.