رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آرامش بازار قزوین را با تامین اقلام اساسی مردم برقرار می کنیم


15 آذر, 1397 - 13:27 -- اداره کل روابط ...
معاون اقتصادی استانداری قزوین:

آرامش بازار قزوین را با تامین اقلام اساسی مردم برقرار می کنیم

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: با نظارت و کنترل دقیق بر بازار ضمن تامین اقلام اساسی مورد نیاز مردم، آرامش را بر بازار استان حاکم می کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی" در جلسه ستاد تنظیم بازار که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: با شرایطی که در بازار ایجاد شده و با کاهش قیمت ارز و مواد اولیه باید نظارت ها بیشتر شود تا مردم شاهد کاهش قیمتها باشند.
وی بیان کرد: در حال حاضر با رکود در بازار مواجهیم و با سیاست های دولت برای تک رقمی شدن نرخ ارز باید نظارت و کنترلها بیشتر شود.
‌معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: با همکاری اصناف و بازاریان و اتحادیه ها باید ضمن برنامه ریزی لازم برای ماههای پایانی سال پیش بینی لازم را انجام دهیم تا آرامش در بازار حاکم شود.
وی اظهارداشت: برای توزیع لاستیک ناوگان غیرباری شامل خودروهای نیروی انتظامی، بنیاد مسکن، شهرداری ها و سایر نیازها از مجموع سهمیه لاستیک استان حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد در اختیار صنعت باشد تا به مراجعات و ناوگان غیرپوششی پاسخ داده شود و اگر نیازها بیشتر بود پس از بررسی این سهیمه قابل افزایش است.
حبیبی بیان کرد: در خصوص نهاده های دامی لازم است ذخیره سازی بیشتر شود و اتفاقات آینده را پیش بینی کنیم و هرجا لازم بود از مرکز حمایت می گیریم.
معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: جوجه ریزی در مرغداری های استان بدقت انجام شود زیرا در ماههای پایانی سال مصرف بالا خواهد رفت و بهتر است نظارت لازم انجام شود تا مشکلی نداشته باشیم.
وی افزود: در سال جاری روند مقابله با بیماری مرغی بسیار مثبت بوده اما همچنان باید مدیریت شود تا در برابرحوادث واکسینه شویم.
حبیبی اضافه کرد: برای تامین و توزیع میوه شب عید باید میزان نیاز بررسی شود تا بتوانیم با عقد قرارداد برای خرید اقدام کنیم تا میوه با قیمت مناسب بدست مصرف کننده برسد.
وی اظهارداشت: در خصوص سردخانه همکاری بخش خصوصی خوب بوده و باید مشکلات این بخش که همراه دولت بوده را حل کنیم و این نیازها تعیین تکلیف شود.
حبیبی بیان کرد: برای تامین گوشت گرم در استان چند مباشر مراجعه کرده تا در صورت دادن مجوز بتواند با واردات گوشت همه نیازها را تامین کند و به تنظیم بازار هم کمک شود.
وی اضافه کرد: قیمت مرغ بر اساس ستاد تنظیم بازار کشور است مگر توجیه قانع کننده داشته باشیم اما در نهایت تعزیرات ملزم به اجراست و دستگاههای نظارتی باید دقت لازم را داشته باشند.