رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قیر یارانه ای روستایی با محوریت دهیاریها توزیع شود


16 آذر, 1397 - 19:21 -- اداره کل روابط عمومی
پیشنهاد مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین :

قیر یارانه ای روستایی با محوریت دهیاریها توزیع شود

مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین تاکید کرد:اعتماد به دهیاریها تقویت و اختیارات آنها،افزایش یابدو در این راستا پیشنهاد می شود قیر یارانه ای روستایی با محوریت دهیاریها توزیع شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین در نشست معاون عمرانی وزیر کشور با شهرداران و دهیاران استان با اشاره به اینکه۶۳۰ روستای استان قزوین توسط دهیاری اداره می‌شوند، گفت:در بودجه سال۹۷ اعتبارات دهیاری ها و شهرداری های کشور نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است که  امیدواریم در ماههای پایانی سال و به جهت جلوگیری از بحران در مدیریت روستایی، هرچه سریعتر اصلاح لازم صورت پذیرفته و پیگیری لازم برای رفع این مشکل در قانون بودجه سال ۹۸ نیز صورت بگیرد.

وی افزود:  دهیاران؛ متولی اصلی توسعه روستاها هستندم و عملکرد سایر ادارات و نهادها نباید نقض کننده اختیارات دهیاری ها و شوراها باشد.

مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری تصریح کرد: مکاتبه معاون عمرانی وزیر کشور در رابطه با عدم وجاهت قانونی اخذ عوارض مربوط به تفکیک اراضی توسط بنیاد مسکن قابل تقدیر و تحسین است و امیدواریم با انعقاد تفاهمنامه ای شفاف در سطح ملی کلیه ابهامات مربوط به تعامل و عمل دهیاری ها و بنیاد مسکن مشخص شود.

نجفی گفت: قیر یارانه ای روستاها در اختیار بنیاد مسکن قرار دارد و قیر مربوط به شهرها نیز در اختیار شهرداری ها و قیر یارانه ای جهت راه های روستایی به راه و شهرسازی واگذار میشود.سوال این است که چرا به دهیاری ها اعتماد نمیشود؟

وی ادامه داد:چرا قیر یارانه ای مربوط به روستاها در اختیار دفاتر امور روستایی و شوراها قرار نمی گیرد تا مستقیم و بدون حتی یک ریال کسب درآمد به دهیاری ها واگذار شود؟ این موضوعی است که می تواند در اصلاح بودجه ۹۸ مورد پیگیری قرار بگیرد.

این مقام مسئول افزود:در خصوص امنیت شغلی دهیاران و کارکنان دهیاری ها و همچنین تدوین چارت سازمانی دهیاری ها لازم است پیگیری های مرتبط صورت پذیرد.

 تعیین تکلیف بیمه اماکن روستایی ، پیگیری جهت اصلاح قانون شوراها و اصلاح قانون دهیاری ها و رفع تناقضات موجود به ویژه در حوزه تامین اجتماعی و اداره کار از دیگر موضوعاتی بود که توسط نجفی مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری قزوین مطرح شد.