رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

موسسات خیریه مردمی سنت کمک به هم نوع را زنده نگاه داشته اند


17 آذر, 1397 - 15:05 -- روابط عمومی 3
زاهدی استاندار قزوین:

موسسات خیریه مردمی سنت کمک به هم نوع را زنده نگاه داشته اند

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در بازدید از موسسه خیریه کمک به ایتام و مستمندان قزوین گفت: موسسات خیریه مردمی سنت کمک به هم نوع را زنده نگاه داشته اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

زاهدی استاندار قزوین که به همراه معاون اقتصادی خود،تعدادی از مدیران کل ستادی استانداری وسرپرست فرمانداری شهرستان قزوین از این موسسه خیریه بازدید به عمل می آورد ضمن تشکر از زحمات موسسین و هیئت امنای آن گفت:  موسسات خیریه علاوه بر اینکه با این کار به دولت کمک می کنند و باری را از روش دوش آن برمی دارند این سنت کمک به هم نوع را نیز که از گذشته در فرهنگ ما وجود داشته  زنده نگاه داشته اند.
استاندار قزوین افزود: البته در گذشته ریش سفیدان بدون تشکیلات و کار سازماندهی شده این کار خیر را انجام می دادند که امروز با تشکیل موسسات رسمی به صورت منظم، دقیق تر و هدفمند به نیازمندان کمک می کنند.
زاهدی بیان داشت: می توانیم با سازمان صمت و واحدهای تولیدی رایزنی کنیم تا خوار وبار را با قیمت تمام شده یا با تخفیف در اختیار این موسسات قرار دهند.
وی همچنین گفت: املاکی که در اختیار این موسسه خیریه قرار گرفته است را می توان با تغییر کاربری به احسن تبدیل کرد و با ایجاد ارزش افزود خدمات بیش تری را نیازمندان ارائه کرد.
گفتنی است موسسه خیریه کمک به ایتام و مستمندان قزوین نزدیک به ۵۰ سال عمر دارد و ضمن توزیع خوار و بار، البسه و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و بلاعوض بین ۷۰۰ خانواده نیازمند در قزوین،در حوزه های اشتغال زایی و فرهنگی آنان نیز اقدمات زیادی در دست دارد.