رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

چهل سالگی انقلاب؛فرصتی جهت بازنگری دستاوردها


19 دى, 1397 - 15:08 -- اداره کل روابط ...
دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین:

چهل سالگی انقلاب؛فرصتی جهت بازنگری دستاوردها

مدیر روابط عمومی و دبیر شورای اطلاع رسانی استان گفت:در آستانه پیروزی انقلاب فرصتی ایجاد شده که چهل سال بعد از انقلاب، بازنگری دقیقی نسبت به دستاوردهای انقلاب و به امور و اتفاقات چهل سال اخیر داشته باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه ی شورای اطلاع رسانی استان با محوریت بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به ریاست منوچهر حبیبی  سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری و رییس شورای اطلاع رسانی استان و با حضور مدیران دستگاهها در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد.
نصرت اله علیرضایی مدیر روابط عمومی و دبیر شورای اطلاع رسانی استان در این جلسه بیان کرد:بحث اطلاع رسانی اهمیت ویژه ای دارد و در آستانه پیروزی انقلاب فرصتی ایجاد شده که چهل سال بعد از انقلاب، بازنگری دقیقی نسبت به دستاوردهای انقلاب و به امور و اتفاقات چهل سال اخیر داشته باشیم.
وی گفت:تبیین دستاوردها و بازنگری چالش ها و خلاها در این ایام باید بررسی شود تا با چشم انداز بهتری در مسیر آینده حرکت کنیم.
دبیر شورای اطلاع رسانی استان اظهار کرد:ما امروز در آستانه چهل سالگی انقلاب هستیم. برنامه های صدا و سیما، بحث انتشار کتاب چهل سالگی انقلاب در دستگاهها، بحث افکار عمومی در جامعه که رسانه ها به عنوان نمایندگان جامعه نقش مهمی در انتقال این دستاوردها در جامعه ایفا می کنند.
علیرضایی عنوان کرد:موضوعی که اهمیت دارد ترس و واهمه ایی است که مدیران ازپاسخگویی و مواجه شدن با رسانه ها دارند و صرفا در جلسات رسمی به اظهار نظرات خود می پردازند.
وی افزود: نشست های خبری مدیران و مصاحبه های  مدیران با رسانه ها و خبرنگاران بسیار کم است درحالیکه مهمترین عنصر اثرگذار در جامعه جدید مقوله افکار عمومی است و رسانه ها هم نمایندگان افکار عمومی محسوب می شوند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین گفت: مدیر کارآمد مدیری است که به طور مستمر با رسانه ها ارتباط داشته باشد. از طرف دیگر در آستانه چهل سالگی انقلاب،مدیران می توانند با برنامه ریزی و هماهنگی و در راستای شفافیت و تعامل بیشتر و بهتر با مردم در مساجد، تریبون های نمازجمعه و نشست های صدا و سیما،محافل عمومی و مراکز دانشگاهی، پاسخگوی سوالات و مشکلات مردم باشند.
علیرضایی اضافه کرد: این ایام فرصت مناسبی برای بازبینی و مرور شعارها و آرمان های انقلاب اسلامی است و باید در این فرصت دید آیا مسئولان و دستگاه ها در تحقق این شعارها و آرمان ها چقدر موفق عمل کرده اند؟
وی گفت:در این راستا باید از ظرفیت رسانه ها، مطبوعات و صدا و سیما حداکثر بهره برداری را داشت و با انتشار کتابچه، بروشور و محتوا در فضای مجازی برای آگاهی رسانی و اطلاع بخشی درسطح جامعه اقدام کرد.
وی گفت: یک پایه توسعه کشور سازمان های مردم نهاد و دانشجویان و احزاب مختلف هستند که باید بتوانیم بعد از 40 سال از انقلاب آنها را کنار هم نشانده و از ظرفیت های آنها استفاده کنیم.