رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ساماندهی کودکان کار به همکاری سازمان های مردم نهاد نیاز دارد


21 دى, 1397 - 09:47 -- روابط عمومی 3
استاندار قزوین:

ساماندهی کودکان کار به همکاری سازمان های مردم نهاد نیاز دارد

استاندار قزوین در آئین گشایش نمایشگاه عکس کودکان کار گفت:ساماندهی کودکان کار به همکاری و همراهی سازمان های مردم نهاد،شهرداریها و موسسات خیریه نیاز دارد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

عبدالمحمد زاهدی در آیین افتتاحیه نمایشگاه عکس گروهی که با حضور نماینده مردم قزوین در مجلس، استاندار، مدیران کل امور اجتماعی و امور بانوان استانداری قزوین، رئیس شورای اسلامی شهر قزوین، رئیس کمیسیون فرهنگی شورا و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه در شرایط کنونی دولت به تنهایی نمی‌تواند به ساماندهی کودکان کار بپردازد، از سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه‌ها خواست تا در این زمینه به کمک دولت بیایند.
وی افزود: آنچه امروز به‌عنوان کودک کار مشاهده می‌شود پدیده‌ای ناشی از فقر است و با اینکه فقر فرهنگی نیز در اشاعه این رویداد، نقش بسزایی دارد اما بخش اعظم این پدیده به فقر اقتصادی مربوط می‌شود.
استاندار قزوین همچنین مهاجرت را از دیگر عوامل موثر در بروز پدیده کودکان‌ کار برشمرو و ادامه داد: مهاجرت از روستا به شهر یا از مناطق محروم به مناطق برخوردار در شکل‌گیری این آسیب اجتماعی سهم زیادی دارد.
این مسئول حمایت از کودکان کار و ساماندهی آنها را از وظایف دولت و شهرداری‌ها خواند و گفت: در حال حاضر شهرداری، سازمان بهزیستی و مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برای رفع پدیده کودکان کار تلاش زیادی می‌کنند اما باید پذیرفت که بحث کودکان کار، بحث بسیار پیچیده‌ای است.
این نمایشگاه که با موضوع کودکان کار و به همت تعدادی از عکاسان قزوینی برگزار شده تا ۳۰ دی ماه در سرای سعدالسلطنه در معرض دید علاقمندان قرار خواهد داشت.