رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خودداری بانک ها از پرداخت تسهیلات در تضاد با سیاست های دولت است


13 بهمن, 1397 - 23:20 -- روابط عمومی 3
معاون اقتصادی استاندار قزوین

خودداری بانک ها از پرداخت تسهیلات در تضاد با سیاست های دولت است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: خودداری بانک ها از پرداخت تسهیلات با سیاست های دولت متضاد است و در صورت استمرار از طریق بانک مرکزی برای برخورد با متخلفان اقدام خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

منوچهر حبیبی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: سیستم بانکی تا آخر بهمن ماه سال جاری فرصت دارد تا از تسهیلات اعطایی دولت برای رونق تولید در واحدهای تولیدی استفاده کرده و عملکرد مثبتی از خود در سهم تولید و اشتغال استان باقی بگذارد.
حبیبی گفت:در صورت همراهی نکردن بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بانک مرکزی مکاتبه کرده تا برای برخورد با این بانک ها اقدام شود.
وی افزود: واحدهای تولیدی و صنایع استان قزوین به همراهی بیشتر سیستم بانکی نیازمند هستند چون در شرایط کنونی کشور ثابت نگه داشتن میزان تولید و اشتغال بسیار ضروری است.
حبیبی خاطر نشان کرد:تسهیلات بانکی در بخش بازسازی و نوسازی صنایع از اولویت های اساسی استان است که انتظار می رود بانک ها هرچه سریعتر در پرداخت این تسهیلات اقدام کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت : واحدهای تولیدی استان باید برای به روز رسانی تجهیزات و دستگاه ها و جلوگیری از توقف تولید اقدام کنند که این مهم بدون همراهی بانک ها امکان پذیر نخواهد بود.
وی با گلایه از روند کند بررسی طرح ها در ستاد تسهیل افزود:رویه تصویب طرح ها برای دریافت تسهیلات در کارگروه تسهیل بسیار کند است و با توجه به ظرفیت های استان باید این روند شتاب بیشتری بگیرد.
حبیبی افزود:در صورت تصویب طرح های بیشتر در کارگروه تسهیل، بانک ها می توانند با قدرت انتخاب بیشتری برای بررسی طرح ها عمل کرده و واحدهای بیشتری از این تسهیلات استفاده کنند.
حبیبی با اشاره به جذب کم تسهیلات رونق تولید در بخش گردشگری افزود: استان قزوین با توجه به ظرفیت های بالای گردشگری باید جزو استانهای برتر کشور در میزان جذب تسهیلات این بخش باشد که امیدواریم به زودی شاهد تحقق این موضوع باشیم.