رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

منحنی رشد تربیت نیروی انسانی متخصص بعد از انقلاب اسلامی بی نظیر بوده است


16 بهمن, 1397 - 11:44 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

منحنی رشد تربیت نیروی انسانی متخصص بعد از انقلاب اسلامی بی نظیر بوده است

معاون عمرانی استاندار خاطرنشان کرد:منحنی و نمودار تربیت نیروهای متخصص سد و تاسیس شرکت های صنعت آب از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علی فرخ زاد" در میزگرد تخصصی ایرنا با موضوع دستاورهای انقلاب اسلامی در خصوص آب که با حضور مدیران این بخش برگزار شد، گفت: عملکرد دستگاه های اجرایی با بیان آمار و ارقام در حوزه آب شرب نمی تواند بیانگر همه خدمات انجام شده در این حوزه باشد و حتی شبهاتی نیز اکنون در فضای مجازی مطرح است که این رشد و پیشرفت طبیعی است و اگر رژیم طاغوت باقی می ماند بازهم از چنین رشدی برخوردار بودیم که این موضوع صحیح نیست.
وی گفت: واقعیت این است که قبل از انقلاب کارشناس و متخصصی طراحی و ساخت سد در کشور نداشتیم و عمدتا از نیروهای خارج از کشور در این امور استفاده می شد، اما اکنون در سایه انقلاب اسلامی ما از نیروهای متخصص سد برخورداریم و حتی جز کشورهایی هستیم که در این زمینه به صدور خدمات مهندسی اقدام می کنیم.
وی با بیان اینکه رشد تربیت نیروی انسانی متخصص بعد از انقلاب اسلامی بی نظیر بوده است، اظهار داشت: ساخت سدهایی با هسته رسی و بتنی در کشور کاملا نشانگر وجود نیروهای متخصص انسانی در طول انقلاب اسلامی است که یک دستاورد بزرگ محسوب می شود.
این مسئول با بیان اینکه شهر قزوین قبل از انقلاب اسلامی دارای یک مخزن ذخیره آبی در خیابان سعدی با حجم 2 هزار متر مکعب بود، ادامه داد: قبل از انقلاب شهرستان های استان قزوین فاقد چنین امکاناتی بودند اما با پیروزی انقلاب اسلامی مخزن هایی متعددی با توان داخلی تولید شد و امروز رشد و پیشرفت قابل توجهی در این زمینه حاصل شده است.
این مسئول به تاسیس شرکت های حوزه صنعت آب اشاره کرد و گفت: طبق قوانین موجود جمهوری اسلامی در وزارت نیرو تامین آب بر عهده شرکت آب منطقه ای و بهره برداری و توزیع آن برای مصارف برعهده شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی است که به عقیده بنده یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه آب شرب، تشکیل همین شرکت ها بوده است.
وی تاکید کرد: با گذشت چند دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و افزایش فرهنگ عمومی، دغدغه مردم برای تامین آب شرب تغییر کرده و مطالبات مردم به کیفیت و جبران افت فشار تبدیل شده است.
به گفته وی قبل از انقلاب اسلامی هیچ کدام از روستاهای ما دارای آب شرب با کیفیت و بهداشتی نبودند اما اکنون نه تنها 91 درصد روستاهای بالای 25 خانوار از نعمت آب شرب با کیفیت و بهداشتی برخوردارند، بلکه ملاحظات لازم برای جمع آوری فاضلاب آنها نیز در دستور کار قرار دارد.
معاون عمرانی  با تاکید بر اینکه یکی از تهدیدات جدی ما از بین رفتن سفره های آب زیرزمینی است، عنوان داشت: متاسفانه استفاده بی رویه و نبود الگوی مصرف باعث شده تا با پایین رفتن سطح آب های زیرزمینی، شکاف ها و فرونشست هایی در دشت الله آباد ایجاد شود و حتی زیرساخت های برق و جاده مورد تهدید قرار گیرد به همین دلیل با هماهنگی که با متولیان صنعت آب شرب در استان انجام شده تصمیم گرفتیم که تا پایان برنامه هفتم کاهش سطح آب های زیرمینی را به صفر برسانیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در پایان یادآور شد: اصلاح فرهنگ مصرف آب در بین مردم باید مورد توجه قرار گیرد تا مشکلات موجود در زمینه تامین آب شرب و کشاورزی کاهش یابد.