رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ارتقای جایگاه زن مهمترین دستاورد انقلاب در حوزه بانوان است


18 بهمن, 1397 - 08:22 -- banovan
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین

ارتقای جایگاه زن مهمترین دستاورد انقلاب در حوزه بانوان است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت:ارتقای جایگاه واقعی زن مهمترین تحول و دستاورد انقلاب اسلامی در حوزه بانوان است که نقش موثری در اصلاح جامعه و پرورش نسلی مومن و معتقد دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صدیقه ربیعی در نشست با مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی که در سالن مدیریت بحران برگزار شد با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و نقش برجسته زنان در پیروزی انقلاب افزود: نگاهی به تحولات زنان در عرصه های مختلف نشان می دهد که زنان جامعه ایران به خوبی جایگاه حقیقی خود را به دست آورده اند و با حضور در مجامع بین المللی علمی و ورزشی به خوبی درخشیده اند.
ربیعی با یادآوری دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در احقاق حقوق و جایگاه زن در جامعه ایران گفت: این دستاوردها و نتایج مثبت در کمیته زنان و خانواده تبیین و معرفی می شود و علاوه بر آن فرصت ها و بسترهای فراهم شده به واسطه انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و هنری برای نسل جوان که انقلاب را درک نکرده اند تبیین خواهد شد.
وی افزود: وظیفه مسئولان است که دستاوردهای انقلاب را براساس واقعیت برای این نسل تشریح کنند تا نوجوانان و جوانان نیز از ابعاد مختلف انقلاب و چرایی شکل گیری آن آگاه شوند.
ربیعی از بانوان خواست برای خنثی سازی هجمه های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن حضور یافته و با اتحاد خود بار دیگر ایستادگی در برابر ظلم و استکبار را به جهانیان ثابت کرده و برگ زرین دیگری بر تاریخ انقلاب اسلامی بیفزایند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه ارتقا و رشد وضعیت زنان نیازمند همکاری همه زنان به ویژه در دستگاه های اجرایی است افزود: در این راستا جشن و نمایشگاهی در سطح استان به مناسبت گرامیداشت هفته و مقام والای زن خبر برگزار می شود.
وی افزود: این نمایشگاه از چهارم تا دهم اسفندماه با هدف حمایت از زنان دارای کسب و کار، کارآفرینان و زنان بدسرپرست و زنان سرپرست خانوار و همچنین افزایش ظرفیت و توانمندی زنان در عرصه های مختلف به ویژه اقتصادی برگزار خواهد شد.
این مسئول بر تعامل و همکاری و بهره برداری بهینه از برنامه های جنبی نمایشگاه و برگزاری باشکوه و کیفی خدمات غرفه ها توسط دستگاه های اجرایی تاکید کرد.