رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نقش زنان در پیروزی و قوام انقلاب اسلامی


18 بهمن, 1397 - 08:42 -- banovan
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری عنوان کرد:

نقش زنان در پیروزی و قوام انقلاب اسلامی

صدیقه ربیعی گفت : پیروزی انقلاب اسلامی و قوام و استمرار آن مرهون تلاش های آحاد جامعه از جمله بانوان انقلابی بوده که در این راه دوشادوش مردان حرکت کرده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل  اموربانوان و خانواده استانداری قزوین با بیان اینکه نقش پررنگ زنان در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی برکسی پوشیده نیست،گفت: زنان دوشادوش مردان در شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) به ایفای نقش پرداختند.
صدیقه ربیعی با بیان اینکه همه مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند، وی اظهار داشت: مادران و همسران، فرزندان و همسر خود را برای دفاع از نهضت امام خمینی (ره) ترغیب و تشویق کرده و از آغاز نهضت تا روز پیروزی انقلاب حامی و پشتیبان انقلابیون بودند و در ماه های پایانی حیات حکومت طاغوت نیز حضور پررنگی در راهپیمایی علیه رژیم ستم شاهی داشتند. 
وی اظهار داشت: باید اذعان کرد بدون شک تربیت زنان و مادران مسلمان ایرانی نقش مهمی در پرورش مردان انقلابی و کسانی که ندای حق امام خمینی (ره) را شنیدندو به آن لبیک گفتند، داشت.
این مسئول با بیان اینکه جایگاه زنان میهن ما پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در عرصه های اجتماعی متحول شد و ارتقا یافت، افزود: بانوان میهن اسلامی پس از پیروزی انقلاب تقریبا به اهدافی که به خاطر آن دست به قیام زدند، دست یافته اند.
وی با بیان اینکه زنان پیش از انقلاب اسلامی از حقوق اولیه خود نیز برخوردار نبودند و نگاه رژیم طاغوت به این قشر نگاهی ابزاری بود، اظهار داشت: با دیدگاه های متعالی امام خمینی (ره) این رویکرد پس از انقلاب اسلامی تغییر یافت و حقوق زنان در جامعه مورد توجه قرار گرفت.
این مسئول گفت: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد پیشرفت های قابل توجهی در حوزه بانوان بودیم که در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به دست آمده است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی هویت جدید به زنان ایران بخشید و موجب شد تانقش تربیتی بانوان میهن اسلامی ما اثرگذار تر از قبل شود، اظهار داشت: همین اثرگذاری باعث شد تا مادران و همسران ایران در هشت سال دفاع مقدس فرزند و همسر خود را با رضایت قلبی و در جهت حفظ ارزش های دینی و انقلاب راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل کنند.
این مسئول با اشاره به نقش بانوان در حفظ و استمرار انقلاب اسلامی،گفت: اگر صبوری و فداکاری مادران و همسران شهدا و ایثارگران که در جبهه های حق علیه باطل حضور یافتند نبود، سرنوشت انقلاب نیز مشخص نبود.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در راستای  دیدگاه مترقی امام و رهبری و قانون اساسی به زنان
با بیان اینکه دشمن در قالب جنگ تبلیغاتی خود می خواهد به گونه ای وانمود کند که زنان پس از انقلاب اسلامی دستاوردی نداشته و محدود شده اند، افزود: این تبلیغات همگی دروغ هستند چرا که هم در قانون اساسی و نیز در دیدگاه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نگاهی متعالی و مترقی به قشر زن وجود دارد.
وی اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران بسترهای حضور فعالانه بانوان در عرصه های اجتماعی به خوبی فراهم است و تلاش شده تا این بسترها در قالب زندگی ایرانی-اسلامی به گونه ای باشد که زن علاوه بر حضور در اجتماع به وظائف و نقش خود در خانواده نیز بپردازد.
این مسئول با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی زنان و دختران جامعه ما از فرصت بسیار خوبی برای تحصیل علم و دانش از مقطع ابتدایی و متوسطه گرفته تا حضور در دانشگاه ها و تحصیلات عالیه بهره مند شده اند، گفت: این در حالی است که پیش از انقلاب اسلامی بسیاری از دختران به دلیل نبود امکانات از تحصیلات اولیه نیز محروم بودند.

ربیعی به امنیت عمومی برای زنان، بعنوان یکی از مهمترین  دستاورد انقلاب اسلامی اشاره کرد وافزود :
ارتقای بهداشت و درمان و بدنبال آن کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان حین زایمان در کنار رشد فضاهای ورزشی و فرهنگی ویژه بانوان  یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه زنان است و باید گفت: از همه این موارد مهم تر، امنیت عمومی بالا و کم نظیر برای بانوان جامعه است که موجب شده زنان و دختران در اقصی نقاط کشور به فعالیت های دلخواه خود در بیرون از منزل مشغول باشند.
این مسئول گفت: امروز باید از دستاوردهای کسب شده انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف از جمله بانوان صیانت و محافظت کنیم تا دشمن فرصت کوچک ترین سوء استفاده علیه ما را نداشته باشد.
وی افزود: یکی از راه های صیانت از این دستاوردها در سطح کلان، حضور در صحنه هایی چون راهپیمایی یوم الله 22 بهمن است که یاس و ناامیدی دشمن را با خود به همراه دارد.