رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بعد از انقلاب اسلامی بسیاری از محرومیت ها در مناطق روستایی مرتفع شده است


18 بهمن, 1397 - 14:37 -- روابط عمومی 3
معاون عمرانی استاندار:

بعد از انقلاب اسلامی بسیاری از محرومیت ها در مناطق روستایی مرتفع شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: توزیع عادلانه اعتبارات عمرانی و رعایت تناسب و توازن در این زمینه میان شهرها و روستاهای کشور و استان از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده که بسیار ارزشمند و قابل توجه است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشست خبری مدیران بخش های عمرانی و زیر بنایی استان روز پنجشنبه در محل دفتر استاندار قزوین برگزار شد.

علی فرخ زاد معاون عمرانی استاندار در این جلسه گفت:در سایه توزیع عادلانه اعتبارات عمرانی امروز شاهد توسعه مطلوب تمامی مناطق روستایی و شهری در سطح استان بعد از انقلاب اسلامی هستیم به گونه ای که بسیاری از محرومیت ها و کمبودهای مناطق مختلف استان طی این ۴۰ سال مرتفع شده است.
وی گفت:طی ۴۰ سال از انقلاب اسلامی اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه های مختلف خدمات رسانی انجام شده که بررسی همه آنها نیازمند مقایسه درصد رشد جمعیت نسبت به طرح های اجرا شده است.

وی بیان کرد: رسیدن به فناوری های داخلی و تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص از مهم ترین دستاوردهایی است که انقلاب اسلامی برای ما داشته که کمتر در قالب آمار به آن اشاره می شود و رسیدن به این وضعیت به صورت اتفاقی به دست نیامده و حاصل تدبیر، برنامه ریزی و تلاش های چهل ساله خادمین انقلاب و مردم بوده است.

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: طول راه های ما امروز بیش از ۱۷.۵ برابر رشد داشته و  بزرگراه های استان قزوین از رشد ۳۹ برابری برخوردار بوده است.
فرخ زاد تصریح کرد: در بخش خطوط ریلی در استان قزوین  از ۴۵۰۰ کیلومتر در گذشته به ۱۱ هزار و ۵۶ کیلومتر در حال حاضر رسیده ایم.

وی گفت: در سال های قبل از انقلاب هیچ روستایی آب شرب بهداشتی در منطقه نداشت ولی امروز تمام روستاهای بالای ۲۵ خانوار ما به آب شرب بهداشتی دسترسی دارند.

* محرومیت زدایی از روستاها خط مشی توسعه عمرانی در کشور است

معاون عمرانی استاندار قزوین تصریح کرد: توجه به نقاط محروم و محرومیت زدایی در این سالها  به عنوان اصلی ترین خط مشی مسئولان بوده و دریافت ارزش افزوده از مناطق برخوردار و توزیع آن در مناطق کمتر برخوردار از مهم ترین شاخص های محرومیت زدایی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: نگاه و جهت گیری ما به مناطق روستایی سبب شده در سال های گذشته شاهد محرومیت زدایی از روستاها باشیم و با افتخار در مسیر خدمت به روستاها گام برداریم.

فرخ زاد در خصوص ایمن سازی کانال دشت قزوین گفت: در سال گذشته ۱۹ نفر در کانال آب دشت قزوین جان باختند که با ایجاد حفاظ و کارهای ایمن سازی و نیز حصار کشی در منطاق پر خطر این تعداد به ۹ نفر کاهش یافت.

وی بیان کرد: در خیلی از جاها که حادثه رخ داده فنس کشی و گاردریل هم ایجاد شده است اما متاسفانه برخی بی توجه هستند و همچنان برای خود حادثه می افرینند که باید با کمک مردم و فرهنگ سازی از این حوادث کم کنیم.
فرخزاد ادامه داد: در خصوص تغییر کاربری باغات سنتی و حفط باغات وطیفه شرعی داربم تا این میراث ارزشمند نگهداری شود اما برای این که باغات موجود که ۲۵۰۰ هکتار برآورد می شود از آسیب محفوظ بماند باید برنامه ریزی درستی داشته باشیم و از باغداران هم کمک بگیریم.

* تکمیل طرح های نیمه تمام استان ۱۰ سال طول می کشد

معاون عمرانی استاندار قزوین در مورد طرح های نیمه تمام استان گفت: تکمیل ۶۰۰ طرح نیمه تمام استان قزوین بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان و ۱۰ سال زمان می خواهد که به دلیل محدودیت مالی باید از بخش خصوصی استفاده کنیم تا کارها متوقف نشود.

وی بیان کرد: برخی پروژه های نیمه تمام مانند پروژه حکم آباد، برج تجارت، هتل های داخل شهری مربوط به بخش خصوصی است که باید با کمک شهرداری برای انجام امور هماهنگ شود.