رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۶۶۷ طرح اشتغال روستایی در استان قزوین اجرا شده است


18 بهمن, 1397 - 15:27 -- روابط عمومی 3
مدیرکل دفتر روستایی استانداری:

۶۶۷ طرح اشتغال روستایی در استان قزوین اجرا شده است

مدیرکل امور روستایی استان قزوین گفت: با اختصاص ۱۴۶ میلیارد تومان و اجرای ۶۶۷ طرح عمرانی و زیربنایی زمینه اشتغال ۳ هزار نفر در روستاهای استان فراهم شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

اکرم نجفی در نشست مدیران عمرانی و شهری و روستایی استانداری با خبرنگاران که روز پنجشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: دهیاری و شوراها از برکات انقلاب اسلامی است که مشارکت مردم در مدیریت مناطق روستایی را با کمک مردم ممکن کرده است.

وی بیان کرد: دهیاری ها امروز حلقه اتصال دولت و مردم و بازوی اجرایی دولت در روستاها محسوب می شوند که اگر حمایت شوند می توانند در عمران منطاق هم تاثیرگذار باشند.

نجفی بیان کرد: در اشتغال روستایی و حمایت از توسعه اشتغال پایدار عملکرد خوبی داشته ایم و با اختصاص ۱۴۶ میلیارد تومان برای اجرای ۶۶۷ طرح زمینه اشتغال سه هزار نفر در روستاها و مناطق محروم فراهم شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین یادآورشد: دراین زمینه با میزان پرداختی ۱۵۶ درصدی در رده سوم کشوری هستیم و این طرح ها توانسته در کاهش مهاجرت نقش مهمی ایفا کند.

وی اضافه کرد: در موضوع مهاجرت عوامل زیادی دخیل هستند که مسائل اقتصادی، سیاسی، معیشتی و میزان دسترسی مهم است اما اگر بتوانیم به معیشت و اشتغال روستائیان رسیدگی کنیم شاهد کاهش مهاجرت خواهیم بود.
نجفی گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم توجه به اشتال روستایی جدی تر شده و عده ای زیادی از بسته های تسهیلاتی استفاده کرده اند که در این راستا ۴۰ میلیارد تومان برای ایجاد یک هزار شغل از اعتبارات مناطق محروم هم پرداخت شده است.