رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قزوین ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد


19 اسفند, 1397 - 16:03 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

قزوین ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد

نوروز فرصتی برای تبدیل شدن قزوین به مقصد گردشگری است
معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: با بستر سازی انجام شده و هماهنگی و همکاری همه دستگاههای اجرایی بویژه شهرداری و میراث فرهنگی تلاش می کنیم تا قزوین به مقصد گردشگری تبدیل شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخزاد درجلسه ستاد خدمات نوروز با محوریت نوروز 98گفت: در یک نظرسنجی انجام شده در سیمای مرکز قزوین با طرح این سوال که آیا قزوین مقصد گردشگری است حدود ۷۰ درصد جواب خیر دادند که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد که چرا این باور حتی در میان مردم استان رواج دارد که نمی‌توانیم به مقصد گردشگری تبدیل شویم.

وی افزود: در حوزه ستادی باید عزم مسئولان جدی باشد تا قابلیت‌های موجود را عملی کرده و بتوانیم قزوین را به مقصد گردشگری تبدیل کنیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: در جلسات مختلف و منسجمی که داشتیم با هماهنگی انجام شده ، بستر خدمت رسانی مناسب در استان مهیا شود وبتوانیم میزبان خوبی برای مسافران نوروزی باشیم.

فرخزاد گفت: با هماهنگی فرمانداران، شهرداری‌ها و مسئولان دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان باید نسبت به ساماندهی عوارضی‌ها، نظافت و پاکیزگی شهرها، مناسب سازی ورودی‌ها، جمع آ وری سگ‌های ولگرد اقدام شود.

وی اظهار داشت: همچنین میراث فرهنگی لازم است نسبت به فک پلمب مراکز اقامتی اقدام کند تا در این ایام از همه ظرفیت‌های اقامتی و هتل‌های استان استفاده شود.

فرخزاد یادآورشد: مناسب سازی ورودی و خروجی‌های شهری، جمع اوری سگ‌های ولگرد، زیباسازی چهره شهرها، پاکسازی راه‌ها و راه اندازی نهضت بهداشت و پاکیزگی در جاده‌ها جدی گرفته شود.

وی گفت: استان قزوین فقط شهر قزوین نیست  و در کنار برنامه ریزی برای شهر قزوین لازم است برای همه شهرستان‌ها هم برنامه داشته باشیم تا گردشگری همه مناطق فعال شود و رونق بگیرد.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: تعیین کشیک ادارات در ایام نوروز، اعلام مرخصی مدیران به استانداری، تأمین سوخت مورد نیاز استان در نوروز به صورت سیار و ثابت و آماده کردن مساجد بین راهی از دیگر اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.