رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مسئولیت پذیری باید در جوانان و نوجوانان تقویت شود.


27 فروردين, 1398 - 00:42 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار شهرستان آبیک:

مسئولیت پذیری باید در جوانان و نوجوانان تقویت شود.

شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان تصریح کرد: والدین باید در تربیت فرزندان خود اهتمام بیشتری داشته و مسئولیت‌پذیری را در آنان تقویت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

 با ریاست شهرام احمدپور فرماندار و با حضور کشاورز کلهر معاون سیاسی و امنیتی فرماندار، بخشداران، دستغیب مشاور فرماندار در امور جوانان، رئیس اداره ورزش و جوانان، مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط  و جمعی از جوانان جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان آبیک در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در این جلسه اظهار کرد: در جلسات ساماندهی امور جوانان به‌جای پرداختن به کیفیت، کمیت جلسه مورد توجه قرار می گیرد که این وضعیت مطلوب نیست، در سال گذشته با 90 درصد مسئولان جلسه‌ای برگزار شد تا در حوزه جوانان، برنامه‌های خود را اعلام نمایند که هیچ مدیری هنوز برنامه‌ای ارائه نداده است.

احمدپور با بیان اینکه هم و غم اداره ورزش و جوانان معطوف به ورزش شده و در کنار ورزش به موضوع جوانان پرداخته می‌شود.

فرماندار آبیک افزود: جوانان هزار و یک مشکل دارند که مهم‌ترین آنها اشتغال و مسکن است و باید برنامه‌ریزی لازم و مناسب در این زمینه صورت گیرد.

احمدپور تصریح کرد: تاکنون هیچ دعوتنامه‌ای از سوی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به فرمانداری شهرستان آبیک به طور مثال به جهت شرکت و ارائه سخنرانی در قالب مسائل روز ارسال نشده و در دانشگاهها فقط به مسائل انتفاعی  پرداخته می‌شود و برنامه‌ای برای جوانان ندارند.

فرماندار آبیک با بیان این موضوع که باید ظرفیت جوانان شناسایی و به آنها بها داده شود تصریح کرد: بیشترین وقت جوانان در فضای مجازی سپری می‌شود که این به دلیل بی‌توجهی به آنان است.

احمدپور ادامه داد: توجه به جوانان در بخش دولتی باری به هر جهت است اما در برخی از بخش‌های خصوصی در بها دادن به جوانان جدیت و اهتمام وجود دارد.

وی افزود: نگاه مسئولان فقط در زمان نیاز مانند شرکت در راهپیمایی‌ها، انتخابات، نمازجمعه و غیره نباید به جوانان معطوف شود بلکه  باید در طول سال به جوانان توجه شود و برای آنها اهمیت قائل بود.

فرماندار آبیک اضافه کرد: گرچه با محدودیت‌ها و مشکلات آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی اطلاع داریم اما لازم است دستگاهها جوانان را در طول سال رها نکرده و برای آنها برنامه داشتهباشند.

وی تصریح کرد: والدین باید در تربیت فرزندان خود اهتمام بیشتری داشته و مسئولیت‌پذیری را در آنان تقویت کنند.

فرماندار آبیک افزود: استعداد جوانان باید شناسایی شده و با برنامه‌ریزی و حمایت مسئولان باید از بالقوه بودن به فعلیت برسد.

وی ادامه داد: امروز در جنگ نرم دشمن قرار داریم و از طریق فضای مجازی و ماهواره دشمن در صدد شکستن نابودی بنیان خانواده‌هاست که می‌طلبد مسئولان در زمینه فرهنگی هزینه کنند و در تبلیغات فرهنگی در امور مختلف بهانه‌تراشی نکنند.