رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برگزاری جلسات شورای شهر الوند بصورت علنی


28 فروردين, 1398 - 14:33 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز :

برگزاری جلسات شورای شهر الوند بصورت علنی

فرماندار البرز با اشاره به اینکه پذیرفته نیست یک عضو شورا یا یک مدیر در پاسخ به خبرنگار با لحن بد صحبت کند، گفت: شورا یک نهاد مردمی است و بهتر است جلسات آن به صورت علنی برگزار شود تا مردم از جزئیات آن مطلع شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان

" رضا گروسی" فرماندار شهرستان البرز گفت : شورای اسلامی شهر الوند روند بررسی جهت انتخاب شهردار را آغاز کرده است و پیش‌بینی می‌شود که تکلیف انتخاب شهردار تا پایان اردیبهشت‌ماه مشخص شود.

  وی تأکید کرد: مطابق قانون باید جلسات شورا به‌صورت علنی برگزار شود اما اگر مورد خاص ومحرمانه‌ای وجود دارد که باید غیرعلنی مطرح شود، باید از قبل اعلام شود و این یک مسئله صریح و واضح است.

 فرماندار البرز عنوان کرد: به اعضای شورا نیز تأکید کرده‌ام که غیرعلنی بودن جلسات شورا برای خود اعضا آفت به شمار می‌آید چرا که مردم تصور می‌کنند که حتما اقدام غیر مردمی در صحن شورا صورت می‌گیرد که جلسات به‌صورت غیرعلنی برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر رعایت اصل شفاف‌سازی، خاطرنشان کرد: شورای شهر نماینده مردم است و منطقی نیست که در جلسات حرفی زده شود که نخواهند مردم مطلع شوند.

 این مسئول توضیح داد: اعضای شورای اسلامی باید از علنی بودن جلسات استقبال کنند و حتی روند انتخاب شهردار نیز باید به همین شکل باشد.

 وی با بیان اینکه اگر اعضای شورا می‌خواهند مردم را در مدیریت شهری با خود همراه کنند باید جلسات انتخاب و بررسی شهردار نیز به‌صورت علنی برگزار شود، تصریح کرد: مردم اصلی‌ترین رکن در جامعه هستند و اگر مردم نباشند مدیریت شهری توفیقی نخواهد داشت و لذا باید جلسات را علنی برگزار کنند.

 گروسی ادامه داد: به شورای شهر تأکید می‌کنم که جلسات را به‌صورت علنی برگزار کنند و اهالی رسانه نیز باید مردم را در زمینه عدم پاسخگویی مسؤولان آگاه کنند.

وی یادآور شد: پاسخگویی یا عدم پاسخگویی، یک اخلاق، روش و منش مدیریتی است و لذا اهالی رسانه باید مدیران و مسؤولان را وادار به پاسخگویی کنند.

 فرماندار البرز اظهار کرد: رسانه باید به‌دنبال آگاه‌سازی افکار عمومی  باشد به‌گونه‌ای که مردم را مجاب کند تا مردم مسؤولین را وادار به پاسخگویی کرده و این پاسخگویی تبدیل به یک مطالبه عمومی شود.

 وی تأکید کرد: زمانی که عدم پاسخگویی مدیران از جانب خبرنگاران عنوان شود مردم هم باور می‌کنند و با توجه به اینکه الوند شهر کوچکی است این مطالبه از جانب مردم نیز عنوان می‌شود که البته همین اتفاق نیز افتاده است.

 گروسی در پایان گفت: زمانی که مردم اخلاق صادقانه و مسؤولانه فعالان رسانه‌ای و خبرنگاران را ببینند به آن‌ها اعتماد کرده و مطالبات خود را عنوان می‌کنند.