رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد: اعضای شورای شهر خاکعلی حق دخالت در خصوص اداره مدارس این شهر را ندارند.


28 فروردين, 1398 - 16:07 -- روابط عمومی فرم...

فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد: اعضای شورای شهر خاکعلی حق دخالت در خصوص اداره مدارس این شهر را ندارند.

شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال جاری تصریح کرد: اعضای شورای شهر خاکعلی حق دخالت در خصوص اداره مدارس این شهر را ندارند و هرگونه تعیین تکلیف برای اداره آموزش و پرورش از سوی شورای شهر خاکعلی را نمی‌پذیرم ، گرچه می‌توانند پیشنهاد خود را ارائه دهند اما در صورت کارشکنی و جوسازی در این زمینه، برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک،

با ریاست شهرام احمدپور و با حضور مسئولین اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک در سال جاری در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد.

فرماندار شهرستان آبیک در این جلسه ضمن اشاره به اقدام سخیف آمریکا در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردم و مسئولین با یک وفاق و همدلی به حمایت از سپاه برخواستند و فرماندهی سپاه کشور نیز در پیامی از همراهی و حمایت مردم و مسئولین تقدیر کرد و یک بار دیگر شاهد بودیم مردم با هر سلیقه سیاسی و از هر جناحی،  در مقابل دشمنان ایستادند و یک صدا به حمایت از سپاه پرداختند.

وی ضمن اشاره به کمک ها و همدلی مردم ایران اسلامی با مناطق سیل زده  اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم شریف شهرستان آبیک نیز همچون سراسر کشور به کمک سیل زدگان استان‌های مختلف شتافتند و بیش از 4 میلیارد ریال نقدی و چندین کامیون کالا اعم از مواد غذایی و بهداشتی ارسال نمودند.

فرماندار شهرستان آبیک ضمن اشاره به  بلااستفاده و بلاتکلیف بودن بسیاری از مدارس در روستاها،خطاب به مدیریت  آموزش و پرورش تصریح کرد: موضوع تعیین تکلیف کردن مدارس مذکور با جدیت در دستور کار قرار گیرد و مدارس بلااستفاده به جهت حفظ و نگهداری در اختیار شورا و دهیاری روستاها قرار دهند و با عنایت به اینکه شورا و دهیاری زیر نظر بخشداران فعالیت می‌کنند، نگران تخلیه مدارس نباشند.

شهرام احمدپور با بیان این نکته که در امور تخصصی و نیازمند مباحث کارشناسانه، باید کارشناسان ادارات و دستگاه ذیربط اظهارنظر نمایند تصریح کرد: اعضای شورای شهر خاکعلی حق دخالت در خصوص اداره مدارس این شهر را ندارند و هرگونه تعیین تکلیف برای اداره آموزش و پرورش از سوی شورای شهر خاکعلی را نمی‌پذیرم ، گرچه می‌توانند پیشنهاد خود را ارائه دهند اما در صورت کارشکنی و جوسازی در این زمینه، برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

فرماندار شهرستان آبیک در ادامه ضمن اشاره به واگذاری 6 هزار متر  زمین در شهرک فردوس توسط خیرین و موافقت اداره آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه، تصریح کرد:با هر گونه واگذاری بخشی از این زمین به ادارات دیگر مخالفیم  و  مسئولین می‌توانند با آستان قدس وارد مذاکره شده و زمین مورد نیاز را اخذ نمایند.

شهرام احمدپور ادامه داد: با توجه به افزایش روزافزون آسیب‌های اجتماعی ناشی از جنگ نرم‌ دشمن از طرق مختلف در جامعه، لازم است برای دانش آموزان به ویژه متوسطه دوم دختر و پسر  کارگاه های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزار شود.

 وی اضافه کرد: مجتمع آموزشی خیر ساز شهر آبیک با بهترین مصالح و امکانات با حدود 50 میلیارد ریال در حال ساخت است که مقرر شده از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین سالن ورزشی در این مجتمع احداث شود.

فرماندار شهرستان آبیک در ادامه درخصوص برگزاری یادواره شهید دانش آموز بیک زاده تصریح کرد: در برگزاری این یادواره اهتمام ویژه داشته باشید تا مراسمی در شأن این شهید والامقام دانش آموز برگزار گردد.