رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اصلاح مدیریت و قوانین، به گره گشایی از مشکلات صنعت کمک می کند


24 مرداد, 1398 - 11:06 -- روابط عمومی 2
استاندار قزوین تاکید کرد:

اصلاح مدیریت و قوانین، به گره گشایی از مشکلات صنعت کمک می کند

اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین گشایش یافت
استاندار قزوین گفت اصلاح مدیریت، قوانین و مقررات تغییر روش ها، به حل مشکلات صنعت کمک شایانی می کند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

در مراسمی با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین ، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، اصغر مصاحب معاون سازمان صنایع کوچک کشور و جمعی از مدیران استانی و صنعتگران، اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین با محوریت شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین گشایش یافت.

عبدالمحمد زاهدی در این مراسم گفت:خوشبختانه با درک شرایط موجود شاهد تعامل و همکاری خوب همه دستگاههای اجرایی هستیم که در این میان دستگاه قضایی همراهی بسیار خوبی در تولید داشته است که جای تشکر دارد.


وی افزود: در شرایط کنونی باید به چند موضوع توجه شود که از آن جمله ساماندهی ارتباط صنعت و دانشگاه و تعریف حقوقی و فنی در این زمینه ضروری است.

استاندار قزوین یادآورشد: به نظر می رسد هیچگاه سر و سامان قابل پیگیری نداشتیم ولی باید دانست هم آموزش عالی به تولید نیاز دارد و هم تولید به دانشگاه لذا باید با درک متقابل به این تعامل رسید.

وی اضافه کرد: گاهی اوقات بین کارآفرینی و سرمایه گذاری اشتباه گرفته می شود و سرمایه گذار را جای کارآفرین می گذاریم در حالی که اصل کارآفرینی ایجاد کسب و کار جدید و نوآورانه است.

زاهدی یادآورشد: هر روز عناوین کسب و کار عوض می شود لذا باید شرکت های کارآفرین حمایت شوند اما باید دانست یک کارآفرین می تواند سرمایه گذار باشد اما هر سرمایه گذاری شاید کارآفرین نباشد.

استاندار قزوین اظهارداشت: تامین مالی در بخش صنعت بسیار مهم است اما هنوز برای درمان دردها فقط یک قرص مسکن بانکی را یاد گرفته ایم در حالی که راههای تامین مالی در دنیا فقط بانک نیست.

زاهدی گفت: موضوع مالکیت بسیار اهمیت دارد لذا دنبال بورس و فرابورس نمی رویم اما چون در فرهنگ ما مالکیت شخصی مهم است باید به این موضوع اهمیت داده شود.

استاندار قزوین بیان کرد: حرکتی که در نمایشگاه صورت گرفته آغاز خوبی است که باید تداوم یابد و از همه ظرفیت های داخلی برای رونق اقتصادی استفاده کنیم.


زاهدی یادآورشد: حضور مسئولان کشوری در استان ها بیانگر رویکرد گره گشایی از مشکلات صنعت است که امیدواریم شاهد رونق تولید هم باشیم.

اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین با محوریت شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین امروز گشایش یافت.

 این نمایشگاه تا ۲۵ مرداد ماه  در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قزوین برپاست و ضمن برگزاری نشست های تخصصی برای گفتگوی رودر روی صنعتگران و نخبگان دانشگاهی هم برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

در این نمایشگاه که به مدت ۳ روز برپاست بیش از ۵۰  واحد تولید کننده و ۱۵ مرکز دانشگاهی حضور دارند.