رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حضور استان قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور


24 مرداد, 1398 - 23:28 -- روابط عمومی 2
مدیر کل امور روستایی خبر داد:

حضور استان قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

مدیرکل امور روستایی و شوراها از حضور استان قزوین در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور با محوریت «نقش روستائیان و عشایر در سال رونق تولید» خبر داد و اظهار داشت: توانمندیهای روستائیان قزوین در چهارمین نمایشگاه توانمندی ‌های روستائیان و عشایر کشور به نمایش گذاشته شده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

اکرم نجفی مدیرکل امور روستایی و شوراها از حضور استان قزوین در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور با محوریت «نقش روستائیان و عشایر در سال رونق تولید» خبر داد و اظهار داشت: توانمندیهای روستائیان قزوین در چهارمین نمایشگاه توانمندی ‌های روستائیان و عشایر کشور به نمایش گذاشته شده اند.
مدیرکل امور روستایی با اشاره به اینکه این نمایشگاه با محوریت «نقش روستائیان و عشایر در سال رونق تولید» برگزار شده است، گفت: استان قزوین دارای توانمندیها و ظرفیت های بالایی است و این نمایشگاه ها می‌تواند بستر مناسبی جهت ارائه این توانمندی و ظرفیت‌ها باشد.
وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه فرصت مغتنمی برای معرفی و عرضه ظرفیت‌های تولیدی روستاهای استان است.
نجفی بیان داشت: در این نمایشگاه تعدادی از واحدهای تولیدی و خدماتی روستایی قزوین در بخش های مختلف صنایع دستی و گردشگری، کشاورزی، صنایع تبدیلی و فعالیتهای فرهنگی و آموزشی حضور دارند و گوشه‌ای از عملکرد خود را در تولید و اشتغال در معرض دید عموم قرار خواهند داد.
مدیرکل امور روستایی قزوین گفت: چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور از 24 تا 27 مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران با حضور اقوام مختلف کشور برگزار شده است.
نجفی همچنین گزارشی از پرداخت تسهیلات به منظور افزایش رونق تولید، بهبود سطح معیشت خانوارهای روستایی و پایداری شغلی، روستائیان استان خبر داد و افزود: تسهیلات یارانه دار به روستائیان، دهیاریها و شرکتهای تعاونی دهیاریها پرداخت شده است که تاکنون از محل تفاهم نامه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بنیاد علوی و بانک سینا مبلغ ۳۳۰ میلیارد ریال و از محل قانون حمایت از اشتغال روستایی مبلغ ۱۷۲۰ میلیارد ریال و از محل تفاهم نامه سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با پست بانک مبلغ ۵۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیرکل امور روستایی و شوراها با اشاره به اینکه در سال جاری نیز مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال از محل تفاهم نامه سه جانبه معاونت توسعه روستایی با بنیاد علوی و بانک سینا به استان ابلاغ شده است، تاکید کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات استان می توانند درخواست خود را به ادارات جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارائه دهند.