رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اداره کل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت

28 دى, 1393 - 22:14 -- روابط عمومی

اداره کل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت

شرح وظایف

1.    مطالعه و بررسی در زمینه فن آوری سخت افزاری و نرم افزاری و نوآوری ها و طرح های جدید به منظور ارتقای سطح کارایی واحدهای استانداری.
2.    برنامه ریزی به منظور پشتیبانی، نگهداری و استفاده بهینه از امکانات، تأمین و تجهیز لوازم و وسایل نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز.
3.    اظهار نظر و ارائه نقطه نظرات مشورتی در مورد سیستم طراحی شده با امکانات سخت افزاری و نرم افزاری .
4.    پیاده سازی و نصب و راه اندازی سیستم های کاربدری محدود و نیمه گسترده.
5.    تهیه وتدوین استانداردها و دستورالعمل های اجرایی به منظور بهره برداری کاربردی از نرم افزارها و تجهیزات رایانه ای.
6.    توسعه فراگیر و همه جانبه سیتم های کاربردی فناوری اطلاعات و بررسی نیازها و تقاضای دریافتی و ارائه خدمات لازم در این زمینه.
7.    پیش بینی و برنامه ریزی و آموزش های لازم در خصوص فناوری اطلاعات به منظور ارتقاء و افزایش مهارتهای تخصصی کارکنان و بهره وری بهینه در این زمینه با همکاری دفتر آموزش و پژوهش
8.    ارزیابی عملکرد و شناخت و سنجش پیشرفت فناوری اطلاعات در واحدهای استانداری و ارائه راهکارهای مناسب جهت حل مشکلات در استان و شهرستان های تابعه.
9.    تهیه و ساماندهی و بروز رسانی سیستم های اتوماسیون اداری، انتخابات، اطلاع رسانی و سایر نرم ازارهای عمومی و اختصاصی در استانداری.
10.    ساماندهی و طبقه بندی بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری و هدایت یکپارچه در زمینه فناوری اطلاعات در مجموعه استان.
11.    بررسی و رفع آسیب پذیری های نرم افزار و سخت افزار و سرویس شبکه و پیش بینی های لازم در زمینه تهدیدات و حوادث غیرمترقبه و ایمن سازی مجموعه سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری.
12.    در راستای تحقق دولت الکترونیک و در حیطه وظایف حاکمیتی استانداری، تهیه، طراحی و توسعه پورتال به منظور هماهنگی، کنترل، هدایت و توسعه پورتال استانی در جهت ارتقاء بهره وری سیستم ها و زیرسیستم ها.
13.    برگزاری همایش ها و سیمنارها و ... در زمینه رتقاء و انتقال دانش فناوری اطلاعات با همکاری واحدهای ذیربط.