رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شرح وظایف دفتر امور بانوان وخانواده

9 بهمن, 1393 - 17:43 -- mehrdadkrezaei69_406

شرح وظایف دفتر امور بانوان وخانواده

1.    هدایت، راهبری و حمایت امور فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده در سطح استان.
2.    سازماندهی و سامانده امور فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده در راستای سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در سطح استان.
3.    مطالعه و تحقیق درخصوص مسائل و مشکلات مربوط به خانواده و بانوان در ابعاد زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی و جهت دهی آنان به سوی سیاست های کلان جمهوری اسلامی ایران با رویکرد بومی.
4.    مطالعه و شناخت امکانات و تهسیلات مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان و برنامه ریزی جهت بهره برداری بهینه از امکانات مذکور.
5.    تعیین راهبردها و شاخص های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی زنان و خانواده در سطح استان.
6.    مطالعه و بررسی قوانین و مقررات مربوط به زنان به منظور یافتن راه حل های مناسب برای رفع تنگناهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی زنان.
7.    مطالعه، بررسی و برنامه ریزی نحوه آموزش و بالا بردن سطح عملی و دانش عمومی خانواده ها و بانوان در استان.
8.    مطالعه، بررسی و تدوین شیوه های سازماندهی خانواده ها و بانوان جهت مشارکت در فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان.
9.    تعامل با واحدهای استانی دستگاهها اجرایی، سازمان ها و نهادهای ذیربط در امور بانوان به منظور تبادل نظر، آگاهی از طرح ها و برنامه های سایر دستگاهها و انجام هماهنگی ها لازم در انعکاس مشکلات زنان در استان به منظور رفع آنها.
10.    تلاش در جهت تامین اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح ها و برنامه های مربوط به امور خانواده و زنان در استان با همکاری واحدهای استان دستگاههای ذیربط.
11.    فراهم آوردن موجبات اجرای وظایف وزارت کشور در ارتباط با مسائل خانواده و بانوان سراسر کشور از طریق استاندار و فرمانداران و سایر واحدهای استانی دستگاهها ذیربط.
12.    شناسایی مسائل و مشکلات اجرای برنامه های اجتماعی و رفاهی خانواده ها و بانوان استان و پیگیری از طریق مسئولین ذیربط تا رفع مشکلات.
13.    نظارت و پیگیری فعالیت کانون های فرهنگی اجتماعی خانواده و بانوان به منظور توسعه مشارکت زنان در عرضه های مختلف در سطح استان.