رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیریت صحیح پسماند، شاخص اصلی جامعه ی سالم است


17 اسفند, 1394 - 09:30 -- روابط عمومی 1
فرماندار آبیک :

مدیریت صحیح پسماند، شاخص اصلی جامعه ی سالم است

سرپرست فرمانداری آبیک گفت: مدیریت صحیح و بهداشتی پسماند شاخص اصلی جامعه ی سالم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علی رحمانی" در این مدیریت پسماند با بیان این مطلب افزود : پسماندها بعنوان مهمترین مشکل و معضل جوامع شهری و روستایی ،منابع طبیعی و محیط زیست را در معرض نابودی قرار داده و علاوه بر آلودگی تأثیر منفی در فضای اجتماعی شهرها و روستاها ایجاد کرده است و در صورت عدم مهار ، اثرات نا مطلوبی بر زندگی انسان ها خواهد گذاشت و تأثیرات منفی آن بر زندگی شهری و طبیعت همواره از مهمترین دغدغه های دوستداران محیط زیست بوده است .
وی تصریح کرد: یکی از شاخصه های اصلی و مهم جوامع سالم ، مدیریت صحیح و بهداشتی پسماندهاست که علاوه بر ساماندهی در سطح کلان باید اساس و محور مدیریت شهری نیز باشد.
ایشان افزود لازمه زندگی سالم و پویا داشتن محیط زیستی سالم و عاری از هرگونه آسیب و آلودگی است و این نیاز مند تعامل، فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت مردم می باشد .
رحمانی بیان کرد:مکان دفن زباله ها باید کاملا مناسب و مطابق با موازین بهداشتی باشد و نباید گذاشت کنار جاده ها و محیط های اطراف شهر به محل دپوی زباله و نخاله های ساختمانی تبدیل شود و موجبات نارضایتی مردم و مسافران را فراهم آورد وی افزود تفکیک و بسته بندی زباله ها از مبدأ تولید تأثیرات مثبتی در زمینه مدیریت پسماند خواهد داشت.
در ادامه این جلسه اعضای کارگروه با اعلام نظرات و پیشنهادات خود راههای اصولی جمع آوری زباله های شهری و چگونگی مدیریت پسماندها را مطرح کردند.