رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مشارکت پذیری و هم افزایی زنان می تواند منتج به فعالیتهای بزرگ در روستا می شود


31 مرداد, 1396 - 13:06 -- روابط عمومی 1
بیدخام:

مشارکت پذیری و هم افزایی زنان می تواند منتج به فعالیتهای بزرگ در روستا می شود

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: مشارکت پذیری و هم افزایی زنان روستایی می تواند منتج به فعالیتهای بزرگ در روستا شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"مریم بیدخام" در  اولین نشست توجیهی ایجادصندوق اعتبارات خرد محلی ویژه زنان روستایی که با حضور مافی مدیر ملی پروژه ایجاد صندوق اعتبارات خرد محلی کشور، برگزار شد با بیان این مطلب افزود: زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند که نقش بسزایی را در جامعه دارند و می توانند بعنوان یکی از محورهای اصلی پیشرفت و توسعه در جامعه نقش آفرینی کنند.
وی افزود: زنان روستایی در فعالیت های کشاورزی و  استفاده بهینه از منابع روستایی می توانند نقش مهمی داشته باشند که باید تلاش کرد با ایجاد خود باوری و مشارکت پذیری در بین آنان در فعالیتهای روستایی؛ مسیر توسعه پایدار را در جامعه هموار کنیم.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اظهار داشت: در جامعه امروز ایران، زنان نشان داده اند که توانایی ها و قابلیت های بالقوه فراوانی دارند و تحت شرایط مناسب می توانند مشارکت مؤثری در توسعه اقتصادی ـ اجتماعی و فرهنگی کشور داشته باشند.
این مقام مسئول با بیان اینکه ، سیاست دفتر امور بانوان توانمندسازی، بهبود معیشت و توسعه اشتغال زنان روستایی است  افزود: امروزه می توان با ایجاد اشتغال، از طریق صندوق خُرد زنان روستایی با استفاده از تجمیع سرمایه های اندک گامی موثر برای ایجاد اشتغال  و کارآفرینی برداشت .
بیدخام افزود: ایجاد صندوق های غیردولتی حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری موجب می شود تا  زنان روستایی نقش  بسیار پررنگی در توسعه روستا ،داشته باشند.
وی در ادامه  در خصوص فعالیت بانوان روستایی ،افزود: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در راستای توانمند سازی زنان روستایی و حضور موثر آنان در صحنه های اجتماعی و اقتصادی جهت رشد وایجاد انگیزه  و با هدف آشنایی با پتانسیل های زنان روستایی کار آفرین وتوانمند در بخش کشاورزی،معرفی محصولات و دستاوردها و به نمایش گذاشتن تلاش و کوشش این قشر نسبت به هماهنگی جهت حضور زنان روستایی کار آفرین و توانمند ،در  نمایشگاههای متعدد  توانمندیهای زنان استان  به ویژه زنان روستایی در معرض عرضه و فروش قرار داده اند.
مشاور بانوان و امور خانواده استانداری قزوین اظهارداشت: مهمترین مسئله برای بانوان توانمند ایجاد اشتغال زایی است که توانسته ایم با راه اندازی بازارچه‌های فصلی و نمایشگاه‌ها در سطح استان قزوین در راستای فروش محصولات تولیدی آنان و اشتغالزایی و همچنین تشویق آنان به تولید گام هایی برداریم.
بیدخام در ادامه خاطر نشان کرد : باید از ظرفیت ها و بستر مناسب روستا برای بانوان روستایی و ایجاد فرصت های شغلی برای آنان استفاده کرد تا جاذبه های شهری آنان را به سمت شهر و مهاجرت از روستا سوق ندهد تا بتوانیم توسعه روستاها و تولیدات کشاورزی را داشته باشیم.

کلید واژه ها: