رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تقویت خدمات الکترونیکی با هدف توسعه ی روستاها امری ضروری است


17 تير, 1397 - 14:34 -- روابط عمومی 3
استاندار قزوین:

تقویت خدمات الکترونیکی با هدف توسعه ی روستاها امری ضروری است

استاندار قزوین برضرورت تقویت خدمات الکترونیکی با هدف توسعه ی روستاها در استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


"عبدالمحمد زاهدی" در اولین جلسه کارگروه تخصصی توسعه ی روستایی با بیان این مطلب ادامه داد: با توجه به اینکه ارتباطات باعث شکل گیری جوامع بشری شده است در جامعه ی امروز نیز زیرساخت های دیجیتالی درکیفیت ارتباط بهینه انسان ها نقش موثری دارد .
استاندار قزوین بیان کرد:بهره برداری بهینه از شبکه های ارتباطی الکترونیکی در مناطق روستایی و تقویت این امکانات مقوله ی مهمی است که بایستی توسط دستگاههای مربوطه مورد توجه قرار گیرد و این امر می تواند در بازاریابی کالاها و تولیدات روستایی نیز بسیار موثر باشد.
وی ادامه افزود: توزیع عادلانه ی اعتبارات در مناطق روستایی یک ضرورت است که بایستی مورد توجه دستگاههای اجرایی و بانک های عامل قرار گیرد.
استاندار قزوین ادامه داد:توسط کارگروههای مربوطه طرح ها و پروژه های روستایی می بایست با دقت و شیوه های کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد تا در پرداخت تسهیلات برای اجرای بهینه ی طرح های توسعه ای روستایی تسریع گردد.
وی در ادامه افزود: پروژه های توسعه ی روستایی که برای دریافت تسهیلات به بانک ارسال و عودت داده می شود می بایست مجدد با شیوه ی کارشناسی بررسی شود تا با رفع مشکلات و موانع اجرایی گردد و در صورت نبود ویژگی های لازم نیز از دریافت تسهیلات خارج شود.
زاهدی بیان کرد: نیاز به تقویت اشتغال و تولید در استان بویژه مناطق روستایی یک امر مهم و ضروری است که می بایست توسط دستگاه های مربوطه و بانک های عامل مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه توسعه ی روستایی نیازمند مطالعات کارشناسی دقیق است در ادامه به ضرورت تقویت پوشش تلفن همراه در مناطق روستایی فاقد این امکانات تاکید کرد.
زاهدی ادامه داد: لیست روستاهایی که در پوشش شبکه ی تلفن همراه قرار ندارند یا این خدمات دهی نیاز به تقویت دارند، احصاء شود تا در اسرع وقت این خدمات رسانی انجام گردد و شاهد وجود موانعی در این خصوص نباشیم.
استاندار قزوین در ادامه سخنان خود بر تقویت زیرساخت های گردشگری در مناطق روستایی تاکید کرد و افزود: با اقدامات کارشناسی می بایست تقویت گردشگری بویژه در مناطق روستایی مورد توجه جدی واقع گردد تا گام های موثری در راستای توسعه ی مناطق روستایی در استان برداشته شود.
در ابتدای این جلسه توسط مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری گزارشی از عملکرد این حوزه در استان ارایه شد.