رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مسئولیت اجرای حقوق کودک وظیفه تمامی دستگاههای اجرایی است


10 مهر, 1397 - 13:47 -- banovan
مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری قزوین:

مسئولیت اجرای حقوق کودک وظیفه تمامی دستگاههای اجرایی است

یکی از دلایل برگزاری نشست این است تا بتوانیم نگاه سیاستمداران, سیاستگذاران, سازمانهای مردم نهاد و... را به بخش کودک معطوف کنیم وهیچ دستگاهی نمی تواند خود را از این امر مبری کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

‍ مدیر کل امور بانوان وخانواده در جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته کودک اظهار داشت :کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان یکی از فعالترین دستگاههای متولی حقوق کودک در استان است که در این راستا فعالیت های چشمگیری داشته است . 
"معصومه مرادیان" افزود : مسئولیت اجرای حقوق کودک صرفاً بعهده دستگاههایی همچون کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان , آموزش وپرورش , بهزیستی و...نیست بلکه این وظیفه تمامی دستگاههای اجرایی است که نسبت به این امر کوشا باشند ویکی از دلایل گردهمایی امروز ما نیز این است تا نگاه سیاستمداران, سیاستگذاران, سازمانهای مردم نهاد و... را به بخش کودک معطوف کنیم وهیچ دستگاهی نمی تواند خود را از این امر مبری کند.
وی خطاب به نمایندگان دستگاههای مدعو، خواستار مشارکت فعال دستگاههای اجرایی جهت تبلور هر چه با شکوه تر برنامه های هفته کودک شد. 
مشاور استاندار در ادامه با اشاره به کنوانسیون حقوق کودک افزود : نظر به اهمیت برنامه های حوزه کودک و بررسی مواد 54 گانه آن ,  کنوانسیون زیر نظر اداره کل امور بانوان وخانواده استانداری مدت 4 سال است که فعالیت خود را آغاز نموده و کلیه دستگاههای اجرایی گزارش  فعالیتهای خود در حوزه کودک را بصورت متناوب  به این دفتر ارائه می نمایند .   
ایشان در راستای نقش صداوسیما اظهار داشت : صداوسیما یکی از مهمترین دستگاههای تاثیر گذار در جهت فرهنگ سازی آحاد جامعه است که فرهنگ رعایت حقوق کودک را نیز می تواند در جامعه جاری وساری کنند . 
وی در ادامه از بومی سازی آموزش حقوق کودک مطابق فرهنگ کشور ,استان وحتی شهرستانها بعنوان یکی از مهمترین رکن  پیشگیری از خشونت های علیه کودکان یاد کرد وافزود: نقش صداوسیما در این راستا کاملا بروز وظهور پیدا می کند والبته خوشبختانه تاکنون صداوسیمای استان فعالیتهای ارزنده ای را در این خصوص داشته اند .
در پایان مدیر کل امور بانوان به طرح پویش شهری اشاره کرد و افزود تلاش داریم  از طریق این طرح حقوق تمامی اقشار جامعه و بطور ویژه زنان وکودکان را با مشارکت و یاری تمامی ارگانها , ائمه محترم جمعه و جماعات ,سازمانهای مردم نهاد و...در سطح استان اجرایی نمائیم.