رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح ملی گفتگوی خانواده در استان اجرا می شود


11 مهر, 1397 - 11:39 -- banovan
مدیر کل دفتر بانوان و خانواده خبر داد:

طرح ملی گفتگوی خانواده در استان اجرا می شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده از اجرای "طرح ملی گفتگوی خانواده و ارتباط بین نسلی" در استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"معصومه مرادیان"  با بیان این مطلب گفت: با تلاش دولت دوازدهم طرح ملی گفتگوی خانواده در قزوین اجرایی می‌شود تا در یک جریان اجتماعی ، مهارت گفتگو و تعامل خانواده‌ها ارتقا یابد و امیدواریم با اجرای این طرح اعضای خانواده مهارت ارتباطی بیشتری را یاد بگیرند.

مشاور استاندارافزود: این طرح از سوی معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با همکاری انجمن جامعه شناسی ایران در حال اجراست.

وی تصریح کرد: در این طرح 40 نفر از بانوان توانمند و فعال دستگاههای اجرایی، سازمانهای مردم نهاد حوزه خانواده و فعالین اجتماعی و فرهنگی بصورت کارگاهی آموزش می بینند.

مرادیان اضافه کرد: هدایت گفتگو‌ها و توانمندسازی درون و بیرون خانواده، ارتقای سطح آگاهی و تعامل و همکاری اعضای خانواده در تعارض بین نسل‌ها با کمک ارزش‌ها و تکنیک‌های تسهیل گری از اهداف اجرای این طرح است.

مشاور استاندار طرح ملی گفتگوی خانواده را در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و گفتگوی بین نسلی نیز برای جلوگیری از شکاف نسل ها را به عنوان راه هایی برای جلوگیری از آسیب های حوزه خانواده مطرح کرد.

وی با تأکید بر طرح گفتگوی ملی خانواده ها ابراز داشت: این طرح به تقویت بنیان های خانواده کمک می کند. مسأله خشونت های خانگی و جلوگیری از آن در این طرح مدنظر است.