رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قصه گویی خلاقیت را در کودکان تقویت می کند


18 مهر, 1397 - 13:06 -- روابط عمومی 1
استاندار قزوین:

قصه گویی خلاقیت را در کودکان تقویت می کند

استاندار قزوین گفت:قصه گویی خلاقیت را در کودکان تقویت می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار و جمعی از مسئولان استانی؛آیین اختتامیه مرحله استانی بیست و یکمین جشنواره قصه گویی  پیش از ظهر امروز چهارشنبه همزمان با هفته کودک، در تالار اجتماعات کتابخانه امام خمینی(ره) برگزار شد.
"عبدالمحمد  زاهدی" در این مراسم، قصه گویی را هنری کهن از دیرباز تاکنون دانست و گفت: قصه گویی علاوه بر آن که در ذات خود یک هنر است به نوعی هنر تقویت تمرکز در کودکان نیز به شمار می رود.
استاندار قزوین افزود: یک بخش از قصه مربوط به گذشته، یک بخش آن زمان حال و بخشی هم به آینده مربوط است، یعنی در بطن قصه ها چگونگی آینده هم بیان می شود.
وی اضافه کرد: آنچه معمولا در پایان قصه ها با جمله کلاغ به خانه نرسید گفته می شود نیز به همین واقعیت اشاره دارد که قصه ها ی زندگی انسان ها به پایان نمی رسند و دراین معنا حتی عالم قیامت هم پایان همه چیز نیست.
استاندار قزوین اضافه کرد: در قصه گویی چند موضوع و مهارت در کودکان تقویت می شود که مهم ترین آن در خوب گوش دادن است.
زاهدی ادامه داد:  فرد قصه گو به زبانی هنرمندانه و با استفاده از اشاره های دست و زبان بدن تاثیر بسیاری بر تمرکز مخاطب و بویژه کودکان در موضوعات خاص می گذارد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان نیز در این آیین گفت: این دوره از جشنواره با رویکرد تمرین زندگی و ارایه قصه هایی از دل زندگی مردم برگزار شد و مخاطبان آن نوجوانان 14 تا18 سال، میانسالان و پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها بودند.
مژده اروجی افزود: 85 نفر در بخش قصه گویی سنتی، 170 نفر در قصه گویی90 ثانیه ای و 13 نفر در بخش مقالات تخصصی در این دوره از جشنواره شرکت داشتند.
وی ادامه داد: قصه گویی از کهن ترین و موثرترین هنرها است و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان همواره تلاش دارد در دنیای مدرن، چراغ قصه گویی را فروزان تر کند.
این مسئول اظهار داشت: به همین منظور نشست ها و مسابقات مختلفی در مراکز کانون پرورش فکری در طول سال اجرا می شوند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با تبریک هفته کودک از 14 تا 20 مهرماه گفت: در این هفته در مراکز کانون، برنامه های مختلف فرهنگی و هنری با هدف برجسته سازی اهمیت این دوره و جلب توجه مسئولان به ویژگی ها و نیازهای کودکان اجرا شد.
در پایان این مراسم برگزیدگان جشنواره معرفی و به مرحله منطقه ای راه می یابند.

2

کلید واژه ها: