رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اربعین حسینی، نقطه اوج هنرنمایی حضرت زینب (س) است.


26 مهر, 1397 - 11:44 -- banovan
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری:

اربعین حسینی، نقطه اوج هنرنمایی حضرت زینب (س) است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده: اربعین حسینی، نقطه اوج هنرنمایی حضرت زینب (س) است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" معصومه مرادیان " در جلسه کمیته بانوان ستاد اربعین گفت: مراسم پیاده روی اربعین یک حرکت سمبلیک و نمادین و یکی از پرثواب ترین مراسمی است که در آن زنان همراه و همپای مردان شرکت می کنند و در واقع این حرکت برخاسته از شوق و محبت زائر در برابر سلطان کربلاست. 
مشاور استاندار بیان کرد: اگر انسانی بخواهد به نهایت درجه نزدیکی به خدا برسد باید سه مرحله صبر، رضا و محبت را پشت سر بگذارد و حضرت زینب (س) با گذراندن این  مراحل به اوج نزدیکی به خدا رسید و کار زینبی ایشان در طول قرون و اعصار پابرجا ماند.
ایشان در ادامه افزود: زمانی که حضرت زینب (س) در واقعه کربلا صبر پیشه می کند و تمام مصائب و مشکلات را به جان می خرد و دیگران را به مقاومت و ایستادگی تشویق می کند و مرحله بعد را که مرحله رضا و تقدیر الهی است که رضای خداوند در گرو پذیرش آن است را هم پشت سر می گذارد و  وارد مرحله سوم که مرحله محبت است که در آن ما هم، صبر می کنیم بر مصائب و مشکلات و هم راضی به مصائبی هستیم که بر ما وارد می شود و هم آن مصائب را شیرین و گوارا می دانیم و در این مرحله است که بر سر قبر برادر بعنوان محبوب خدا و نه برادر وارد می شود و این یعنی اوج محبت.
وی گفت: روز اربعین روز تجلی محبت است و روز پیروزی اسرایی که رفتند و پیروزمندانه برگشتند و ما نیز همراه عزیزانی می شویم که در راستای ارج گذاشتن به این بانوی بزرگوار قدم برمی دارند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده افزود: رسالت این کمیته بسیار مهم است و باید هوشمندانه ورود پیدا کنیم و باید بیشتر از آنچه که به ما محول شده، با تمام ظرفیت و توان در این راه گام برداریم و کسانی که در پیاده روی اربعین حضور دارند پا به عرصه محبوب خود می گذارند و از مرحله صبر و رضا گذشته اند و وارد مرحله محبت شده اند و به دیدار محبوب خدا می روند.