رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بیانیه گام دوم و نامگذاری سال جدید؛ مهمترین اولویت های استان قزوین در سال ۹۸


1 فروردين, 1398 - 02:29 -- روابط عمومی 3
زاهدی استاندار قزوین در پیام نوروزی سال ۹۸

بیانیه گام دوم و نامگذاری سال جدید؛ مهمترین اولویت های استان قزوین در سال ۹۸

زاهدی استاندار قزوین در پیام نوروزی سال ۹۸ گفت:بیانیه گام دوم و نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری، مهمترین اولویت های استان قزوین در سال ۹۸ می باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


 عبدالمحمد زاهدی در پیام نوروزی خود که به مناسبت آغاز سال جدید از سیمای مرکز قزوین پخش شد در سخنانی بیان داشت:ماه مبارک رجب و میلاد باسعادت امام علی (ع)  و سال جدید را به همه ملت ایران بویژه مردم استان قزوین تبریک می گویم و برای همه آرزوی توفیق دارم.
وی افزود:سالی رو که پشت سرگذاشتیم سال پر فراز و نشیبی بود.از یک طرف توفیقات زیادی در عرصه های ملی و بین المللی نصیب ملت شد و از طرف دیگر کشور با مشکلاتی مواجه شد که باعث شد مردم سختی هایی را تحمل کنند.
استاندار قزوین با بیان اینکه" بیشترین توفیقات کشور در سطح ملی در حوزه تولید بویژه در صنایع نفت و پتروشیمی بود."ادامه داد:در سطح استان نیز تلاش شد با تزریق تسهیلات به بخش های صنعت،کشاورزی و گردشگری ،چرخ تولید و اشتغال از حرکت باز نایستد و  علی رغم مشکلات،توفیقات خوبی نصیب استان شد.
زاهدی اظهار داشت:بر اثر تحریم های ظالمانه دشمن،مردم عزیر ما در ماه های پایانی سال گذشته ،مشکلات زیادی از جهت گرانی کالاها و خدمات متحمل شدند و دولت نیز تلاش زیادی کرد تا با تامین کالاهای اساسی  بتواند اثری بر روی روند افزایش قیمت ها داشته باشد
وی گفت:ایران کشوری است که وابستگی زیادی به فروش و درآمد نفت دارد لذا تحریم ها می تواند اثر خود را داشته باشد اگرچه تحریم برای مردم ما امر جدیدی نیست و از سال ۵۸ تا به امروز آن را تجربه کرده و می کنند.
استاندار قزوین گفت:مسئولان و کارگزاران قدردان مردم هستند که در عرصه های مختلف همراهی می کنند و راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته هم به خوبی نشان داد که مردم پای نظام خود ایستاده اند و از کشور و انقلاب خود دفاع می کنند.
زاهدی افزود:در استان قزوین علاوه بر حوزه اقتصادی و تولید در بخش های عمرانی نیز توفیقلتی به دست آمد که مهمترین آن افتتاح خط آهن قزوین -رشت بود که بعد از سال ها به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد:پیگیری و اجرای خط راه آهن تهران -قزوین،سدهای نهب و بالاخانلو،خط آهن قزوین -زنجان و پیگیری اجرای طرح خط آهن قزوین به ساوه و استان مرکزی از دیگر توفیقات استان در بخش عمرانی بود .
استاندار قزوین با اشاره به دستاوردهای استان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی تصریح کرد:برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید استان قزوین مهمترین رویداد فرهنگی استان در سال ۹۷ بود که از جمله بهترین کنگره های برگزار شده در سطوح ملی بود که از نظر نقش دستگاه های مختلف ،حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و استقبال اقشار مختلف مردم یک رویداد بی نظیر در کشور بود.
زاهدی با اشاره به اولویت ها و برنامه های استان برای سال جدید اظهار داشت:بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که در اواخر سال گذشته توسط مقام معظم رهبری صادر شد،مسیر مسئولان و کارگزاران را در یک حرکت جدید ترسیم و مشخص کرد که در کنار نامگذاری و تعیین اهداف و شعار امسال همه توان و امکانات خود را برای تحقق آنها به کار خواهیم بست تا مردم از نتایج آن بهره مند شوند.
وی افزود:هرچند دسیسه ها و توطئه های دشمنان ادامه خواهد داشت اما مردم نشان داده اند که علی رغم سختی ها و فشارها،پای نظامی که برای حراست از آن سرمایه های عزیز و عظیمی تقدیم شده است،ایستاده اند  و از آن دفاع خواهند کرد.