رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

محدودیت هایی برای حضور اتباع خارجی در برخی از مشاغل وجود دارد


4 ارديبهشت, 1398 - 08:12 -- majidabolhasani...
عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی

محدودیت هایی برای حضور اتباع خارجی در برخی از مشاغل وجود دارد

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی در جلسه بررسی وضعیت اتباع و مهاجرین خارجی ساکن در روستای فارسیان : برابر با قوانین و دستورالعمل های حوزه اشتغال، محدودیت هایی برای حضور اتباع خارجی در برخی از مشاغل وجود دارد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

با حضور عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین جلسه بررسی وضعیت حضور اتباع خارجی در روستای فارسیان برگزار شد .
در این جلسه عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین  با اشاره به رویکرد  سخاوتمندانه محور ج ا ا به مهاجرین و پناهندگان و تدقیق بر رعایت و احقاق حقوق آنان در صدر سیاست ها و جهت گیری های آن قرار داشته و دارد و خود حاکی از محوریت سیاست های آن و تعهد و توجه به حقوق بشر که با تکیه بر آموزنده های ارزشمند دینی و قواعد و قوانین حاکم است .
 عشایری افزود در سالهای پس از انقلاب علیرغم کمبودها و بعضا قلت امکانات زیرساختی،  هم زیستی مسالمت آمیز و تعامل میزبان و میهمانان در کشورمان مداوما مورد مثال مجامع بین المللی بالاخص سازمان های بین المللی متولی مهاجرین و پناهندگان بوده است . مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی با اشاره بر ضرورت قانونمندی و تقید همگان به قوانین مصرح و حاکم در کشور بر تاکید قوانین بر رعایت حقوق این قشر که بنا بر دلایلی موقتا میهمان ما هستند در مقابل نیز قوانین بین المللی و تاکید کنوانسیون های بین المللی و امثالهم بر تدقیق و رعایت قوانین حاکم در کشور میزبان توسط آین اقشار دارد. 
عشایری در ادامه با پرداختن به چالش های حوزه اشتغال گفت برابر با این قوانین و دستورالعمل ها محدویت هایی برای حضور این افراد در برخی از مشاغل وجود دارد که بنا بر رسالت ذاتی متولیان این حوزه نظارت بر اجرایی شدن آن در این برهه امری لازم و محتوم تلقی میگردد.