رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودخاته ها با جدیت پیگیری شود


24 ارديبهشت, 1398 - 01:48 -- روابط عمومی 3
معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد:

جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودخاته ها با جدیت پیگیری شود

معاون عمرانی استاندار دلیل عمده  وقوع سیلهای اخیر استان را ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها و مسیل ها دانست  و تاکید کرد:ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها از موضوعات مهم استان است که باید در اسرع وقت با جدیت بیشتری از آن جلوگیری نمود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

معاون عمرانی استاندار دلیل عمده  وقوع سیلهای اخیر استان را ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها و مسیل ها دانست  تاکید ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها از موضوعات مهم استان است که باید در اسرع وقت با جدیت بیشتری از آن جلوگیری نمود .

علی فرخ زاد در جلسه ستاد جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز ، استان قزوین را از حیث زمین خواری و انتفاع تغییرکاربری ها ،متفاوت تر از بقیه استانها دانست و افزود: برای جلوگیری از سواستفاده سودجویان وبا توجه به تاکید شورای حفظ حقوق بیت المال می بایست پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اولویت قرار گیرد.

فرخ زاد همراهی سیستم قضایی را در این خصوص ضروری دانست و ادامه داد:  فرمانداری ها  مواردی که در بحث پیشگیری باید بیشتر مورد توجه قرارگیرد را  اعلام نمایند تا با اهتمام  بنیاد مسکن، دهیاری ها و شهرداری ها و نیز همراهی سیستم قضا  بتوان از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری به عمل آورد.

وی گفت: برخی نواحی منفصل که بیشتر مستعد ساخت و ساز هستند مورد کنترل دقیق تر شهرداری ها و شوراها قرارگیرند به هرحال هیچ ساختمانی در یک شب ساخته نمی شود و می توان با کنترل دقیق از همان ابتدا جلوی ساخت آنها  گرفته شود.

معاون عمرانی استاندار ادامه داد: در مواردی که نیاز به تخریب نیز وجود داشت، عملیات تخریب حتما به فرمانداران اعلام شود تا در صورت لزوم تدابیر لازم را اتخاذ نمایند تا تبعات به حداقل برسد.