رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ظرفیت دستگاه ها برای ارتقای روابط قزوین با روسیه شناسایی شود


25 ارديبهشت, 1398 - 14:34 -- روابط عمومی ۲
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان قزوین:

ظرفیت دستگاه ها برای ارتقای روابط قزوین با روسیه شناسایی شود

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان قزوین گفت: با توجه به برگزاری نشست کمیسیون دایمی همکاری های ایران و روسیه در 27 خردادماه سال جاری باید ظرفیت های دستگاه های قزوین برای ارتقای سطح روابط با این کشور شناسایی شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مرتضی علیخانی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی برای ارتقای سطح همکاری های استانی ایران و روسیه که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: براساس تفاهم نامه ای که در سال 1390 بین کمیسیون دایمی همکاری های ایران و روسیه منعقد شد بخش خصوصی استان سفرهایی را به روسیه داشته و تفاهم نامه هایی را تحت عنوان خواهرخواندگی با برخی از استان ها از جمله استان چواش این کشور منعقد کرده اند.
وی افزود: با توجه به برگزاری نشست چهارم این کمیسیون در 27 خردادماه سال جاری باید تمامی ظرفیت ها، توانمندی ها و فرصت های استان در بخش های مختلف گردشگری، صنعت، کشاورزی و دانشگاه ها شناسایی شده و برای ارایه به این نشست در قالب کتابچه و فایل آماده سازی شود.
علیخانی اضافه کرد: در شرایط فعلی اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمنان، ارتقای سطح ارتباطات اقتصادی و تبادلات صادراتی و وارداتی قزوین با استان های کشور روسیه یک فرصت برای استان است و باید نهایت استفاده را از این فرصت داشت.
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان قزوین افزود: باید تمامی ظرفیت های استان را با شناساسی ظرفیت های استان های مورد نظر روسیه شناسایی کرده و زمینه جذب سرمایه گذاری یا توسعه روابط اقتصادی و تجاری دوطرفه را فراهم آوریم.