رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تهیه شناسنامه بهداشتی از اقدامات خوب دولت است


25 ارديبهشت, 1398 - 22:29 -- روابط عمومی 3
استاندار قزوین:

تهیه شناسنامه بهداشتی از اقدامات خوب دولت است

استاندار قزوین گفت: توجه به معیشت و مشکلات عشایر و تهیه شناسنامه بهداشت برای این تولیدکنندگان سخت کوش از کارهای خوب دولت است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه شورای عشایری استان عصر چهارشنبه با حضور کرمعلی قندالی رئیس سازمان عشایر ایران، عبدالمحمد زاهدی استاندار، علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.
عبدالمحمد زاهدی در این جلسه اظهار داشت: عشایر از گروه‌های سخت کوش، صبور و کم توقع ایران اسلامی هستند که همواره نقش مهمی در تولید، صیانت از فرهنگ و دفاع از کیان کشور بر عهده داشته‌اند.
وی اضافه کرد: ساختار حکومت کشور ما همواره طایفه‌ای بوده و عشایر بدون شک یکی از گروه‌های تأثیرگذار در بخش‌های اقتصادی و تولید کشاورزی بر عهده داشته‌اند و با کمترین توقع همواره کمک دولت هم بوده‌اند.
استاندار قزوین تصریح کرد: شاید برخی در عصر کنونی به این نوع زندگی با این همه سختی انتقاد داشته باشند و یا برایشان جای سوال باشد اما انسان‌ها بر اساس نیاز و فرهنگ و رویکرد خود به زندگی روشی را بر می‌گزینند که ارزشمند است و این تنوع به زیبایی فرهنگ ما هم کمک کرده است.
زاهدی توجه به معیشت و رفاه عشایر را مهم دانست و یادآور شد: رضاخان تلاش کرد این عشایر را از بین ببرد اما نتوانست و برخی تلاش کردند آنها را جامعه شهری استحاله کنند اما باز هم نشد اما نظام جمهوری اسلامی رسالت خود می‌داند به آنها کمک کند و حمایت لازم را از این تلاشگران انجام دهد.


زاهدی گفت: تهیه شناسنامه بهداشتی برای عشایر از کارهای خوب دولت است و می‌تواند به تضمین سلامت آنها کمک کند.
استاندار قزوین توجه به آموزش زنان عشایر، کمک به تأمین نهاده‌های کشاورزی برای افزایش تولید دام و گوشت قرمز را ضروری دانست و بر آن تاکید کرد.