رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

صنعت ساختمان در استان رونق بیشتری گیرد


26 ارديبهشت, 1398 - 11:45 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

صنعت ساختمان در استان رونق بیشتری گیرد

معاون عمرانی استاندار تاکیدکرد:باید تلاش کرد تا موانع موجود در ساخت و سازهای استان را رفع نموده و صنعت ساختمان در استان را رونق بیشتری بخشید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

علی فرخزاد در جلسه شورای مسکن استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رونق صنعت ساختمان تاکید کرد: یک سوم صنعت کشور مختص به صنعت ساختمان است و برای جامه عمل پوشاندن به فرموده مقام معظم رهبری باید تلاش کرد تا موانع موجود در ساخت و سازهای استان را رفع نموده و صنعت ساختمان در استان را رونق بیشتری بخشید.

 

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از ساخت و سازها در استان در حوزه مسکن مهر بوده است، اظهار داشت:مسکن مهر استان قزوین در مقایسه با سایر استانها عملکرد بهتری داشته و تنها تعداد کمی از آن بلاتکلیف مانده که می بایست در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.

 

این مسئول تشکیل  کمیته مسکن ذیل شورای مسکن را بسیار مثبت ارزیابی نمود و گفت: تشکیل این کمیته باعث تسریع در امور و رفع مشکلات شده است وبسیاری از مباحث در جلسات کمیته مسکن طرح و جمع بندی آن به جلسات شورا انتقال می کند.

 

معاون عمرانی در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل شعبه ویژه مالیات برای رسیدگی به پرونده های مسکن مهر را ضروری دانست و گفت: ایجاد شعبه مجزا باعث وحدت رویه و تسریع در امورمسکن مهر خواهد

وی بیان کرد: در قراردادهای سه جانبه یک گزارش از پرداخت مبالغ ۵۲۰۰ تومانی تهیه شود تا اگر مطالبه‌ای بود پرداخت شود و در زمینه تسویه حساب بیمه و مالیات واحدهای مسکن مهر اقدام مقتضی صورت گیرد.

 

فرخزاد یادآور شد: از رسانه‌ها انتظار داریم در خصوص تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی احداث مسکن اطلاع رسانی لازم را انجاد دهند و یک کمیته سه نفره برای قیمت گذاری جدید مسکن مهر هم تشکیل  شود.

 

 

وی اضافه کرد: یکی از منابع خوب اوراق تسویه است که سال گذشته ۱۸۰ میلیارد تومان از این اوراق جذب شد و امسال هم لازم است از این طرفیت استفاده شود.