رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مهمترین اولویت ، جلوگیری از غرق شدن افراد در دریاچه اوان است


26 ارديبهشت, 1398 - 18:50 -- روابط عمومی ۲

مهمترین اولویت ، جلوگیری از غرق شدن افراد در دریاچه اوان است

مدیرکل دفتر فنی استانداری قزوین گفت: مهمترین اولویت در ساماندهی منطقه گردشگری اوان تأمین امنیت و جلوگیری از شنا کردن و غرق شدن افراد در دریاچه اوان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

پیمان پیرمرادی ظهر پنجشنبه در جلسه ساماندهی مجموعه گردشگری اوان که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: سالانه حداقل ۳ نفر بر اثری شنا در دریاچه اوان جان خود را از دست می‌دهند که تداوم این روند نگران کننده است و ممکن است با محدودیت‌هایی که خواهیم داشت این منطقه زیبا را از فهرست گردشگران حذف کند.
پیر مرادی تصریح کرد: چشم انداز طبیعی دریاچه اوان بسیار زیباست و حرکت آرام آبی آن وسوسه انگیز است و کسی خطر شنا کردن را احساس نمی‌کند در حالی که وضعیت دریاچه به گونه‌ای است که در همان ابتدای آب خزه‌های حجیمی دارد که تاکنون موجب غرق شدن عده‌ای شده است و این وضعیت در ظاهر آرام دریاچه قابل مشاهده نیست.
وی گفت: تمام جلسات ساماندهی این منطقه گردشگری باید با محور جلوگیری از تلفات باشد اما در حال حاضر هر دستگاه متولی از نگاه خود به موضوع می‌پردازد لذا مسائل مهم مورد غفلت قرار گرفته است.
مدیرکل دفتر فنی استانداری قزوین تصریح کرد: تأمین امنیت دریاچه، تأمین روشنایی و ایجاد خانه‌های بوم گردی برای اقامت گردشگران و توجه به محیط زیست باید در اولویت باشد.
وی اضافه کرد: هیئت شنا و ورزش‌های آبی وظیفه دارند در مناطقی که مردم شنا می‌کنند امکانات غریق نجات را مهیا کند و ما انتظار داریم حداقل در روزهای تعطیل نسبت به تأمین یک قایق موتوری و نجات غریق اقدام شود تا از غرق شدن افراد جلوگیری کنیم.
پیرمرادی گفت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد از نقاط مختلف کشور حتی از زابل برای دیدن این دریاچه می آیند و این مکان ظرفیت حضور گردشگران خارجی را هم دارد لذا ما باید در کنار تهیه طرح جامع اوان برای تأمین حداقل نیازهای ضروری آن اقدام کنیم.