رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هنوز جایگاه روابط عمومی در سازمان ها تثبیت نشده است


26 ارديبهشت, 1398 - 21:49 -- روابط عمومی 3
زاهدی استاندار قزوین:

هنوز جایگاه روابط عمومی در سازمان ها تثبیت نشده است

زاهدی استاندار قزوین گفت:هنوز جایگاه روابط عمومی در سازمان ها تثبیت نشده است/بسیاری از مدیران از نزدیک شدن به رسانه ها واهمه دارند!

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


عبدالمحمد زاهدی در دیدار مدیرکل و کارکنان روابط عمومی استانداری قزوین که به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد،بیان داشت: متاسفانه رابط عمومی ها پس از گذشت سال ها هنوز مشخصی ندارند و نسبت به تثبیت و ارتقای جایگاه آنها در ساختار دستگاه های دولتی و احرایی تصمیم صریح و دقیقی اتخاذ نشده است.
وی افزود:در گذشته درک مدیران از روابط عمومی محدود به نصب پلاکارد و انجام تشریفات اداری بود در حالیکه روابط عنومی ها ویترین سازمان و پیشانی دستگاه هستند که می توانند نقش مشاور دلسوز و منصف را برای مدیران و سازمان ها ایفا کنند.
استاندار قزوین گفت:مهمترین مانع پیش روی روابط عمومی ها،عدم شناخت مدیران از جایگاه،اهمیت و کارکرد این واحد در دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی می باشد .
زاهدی افزود:حقیقت مطلب این است که بسیاری از مدیران از مواجه با رسانه ها فراری هستند و تا زمانی که  نگرش مدیران نسبت به مفاهیم و مقولاتی چون رسانه،پاسخگویی به مردم و شفافیت عملکرد تغییر نکند و اصلاح نشود قطعا روابط عمومی ها نیر جایگاه بایسته و شایسته خود را پیدا نخواهند کرد.
وی عنوان کرد:برخی از مدیران نمی خواهند مورد انتقاد قرار بگیرند لذا از نزدیک شدن به رسانه ها واهمه دارند درحالیکه رسانه ها می توانند با انتقادات دلسوزانه و تخصصی خود در اصلاح و بهبود امور موثر باشند.
در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات اداره کل روابط عمومی استانداری در طول یکسال گذشته توسط نصرت اله علیرضایی مدیرکل روابط عمومی استانداری ارائه شد.