رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سند توسعه 178 روستای استان قزوین تهیه می شود


27 ارديبهشت, 1398 - 00:26 -- روابط عمومی ۲
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین:

سند توسعه 178 روستای استان قزوین تهیه می شود

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: تهیه اسناد 187 روستای استان با هدف توسعه پایدار این مناطق تصویب شده و به زودی برای تدوین آنها اقدام می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

اکرم نجفی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین تصریح کرد: کاهش جمعیت روستایی طی دهه های گذشته باعث شد تا به مسایل و مشکلات این مناطق از جمله اشتغال، ارایه خدمات و توسعه امور زیربنایی بیش از پیش توجه شود.
این مسئول با بیان اینکه براساس تکلیف ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه، استان قزوین موظف است تا در مدت پنج سال اسناد توسعه را برای 444 روستای دارای سکنه فراهم آورد، افزود: برهمین اساس در گام نخست براساس تصویب شورای برنامه ریزی استان، سند یاد شده برای 178 روستا در نظر گرفته شده است.
وی، تمام برنامه ریزی های زیربنایی و روبنایی امور روستا از جمله ساختارهای مربوط به کشاورزی، مسایل فرهنگی، گردشگری، اقتصاد، اشتغال پایدار و بازگشت روستاییان به مناطق خود را از جمله اهداف مهم سند توسعه دانست و یادآور شد: این سند در مجموع 12 راهبرد کلیدی را برای توسعه پایدار روستاها در دستور کار خود قرار داده است.
نجفی اضافه کرد: برهمین اساس، کار مطالعاتی این طرح طبق مصوبه شورای برنامه ریزی در استان کلید خورده تا با شناسایی مزیت های نسبی هر منطقه و پرداخت تسهیلات، بتوانیم زمینه توسعه مناطق روستایی را فراهم آوریم. 
به گفته این مسئول، سند توسعه روستایی پس از تصویب حکم قانون را داشته و تخطی از آن جرم محسوب می شود.
824 روستا در استان قزوین دارای خانوار و 630 روستا دارای دهیاری هستند.