رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کتابخانه های روستایی نقش مهمی در توسعه اجتماعی دارند


1 خرداد, 1398 - 12:50 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز :

کتابخانه های روستایی نقش مهمی در توسعه اجتماعی دارند

فرماندار البرز در جریان بازدید از کتابخانه های نصرت آباد و کمال آباد گفت : کتابخانه های عمومی در ارتقاء سطح آگاهی جامعه نقش بسزایی ایفا می نمایند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

 " رضا گروسی " فرماندار شهرستان البرز ، در جریان بازدید از کتابخانه های عمومی روستاهای کمال آباد و نصرت آباد گفت: کتابخانه های روستایی نقش مهمی در توسعه اجتماعی داشته و در آگاهی بخشی جامعه نقش بسزایی ایفا می کنند . 

 وی ادامه داد: کتابخانه ها یکی از کانونهای آگاهی بخشی هستند که می توانند سیاستهای خوب و کارشناسی شده را فرا روی اعضاء قرار دهند . 

 گروسی تاکید کرد: مجاب نمودن والدین در کنار فرزندانشان می تواند نگاه والدین را درباره ضرورت آگاهی بخشی فرزندان بعنوان آینده سازان جامعه تغییر داده و بهبود ببخشد . 

فرماندار البرز هم چنین با اشاره به اینکه از جمعیت ۲۷۰۰ نفری روستای کمال آباد ، ۶۰۰ نفر آنها عضو کتابخانه عمومی هستند و این عدد آمار ۱۰ در صدی عضویت را در مقایسه با آمار ۷ درصدی در سطح استان نشام می دهد ، اذعان داشت : آمار رائه شده نشان از فعالیت موثر فرهنگی در حوزه  کتابخوانی در سطح روستاها و بخصوص روستاهای شهرستان البرز را نشان می دهد . 

در پایان این بازدید هم مطابق با مصوبه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در خصوص حصار کشی  اطراف کتابخانه های کمال آباد و نصرت آباد، از محوطه این  کتابخانه ها بازدید بعمل آمد .