رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تکمیل طرح های آموزشی نیمه تمام از اولویت های استان قزوین است


18 خرداد, 1398 - 21:16 -- روابط عمومی 3
معاون عمرانی استاندار قزوین :

تکمیل طرح های آموزشی نیمه تمام از اولویت های استان قزوین است

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: تکمیل طرح های آموزشی نیمه تمام از اولویت های حوزه عمرانی استان قزوین است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 علی فرخزاد در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: برای جلب حمایت شهرداران و استفاده از ظرفیت کمیسیون ماده ۵ اماده ایم در مدارسی که بازسازی شود از ارزش افزوده ملک بیشتر استفاده کنیم.
وی افزود: برای تامین منابع مالی مورد نیاز هر جا امکان تغییر کاربری وجود داشته باشد همکاری لازم را انجام می دهیم تا شرایط احداث مدارس مورد نیاز مناطق تسهیل شود.
معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد:حجم اعتباراتعمرانی و  میزان تخصیص آن در استان به اندازه ای نیست که از این منبع بتوان در کوتاه مدت طرح های آموزشی را تکمیل و به بهره برداری رساند لذاباید به منابع دیگر بویژه ظرفیت خیرین توجه شود.
فرخزاد یادآورشد: در برخی مناطق زمین هایی با کاربری آموزشی داریم که دست اشخاص است که آماده همکاری هستیم تا منابع جدیدی برای ساخت مدرسه آزاد شود.

وی گفت: همچنین یک سری ساختمان متعلق به آموزش و پرورش در مناطق تجاری و شاخص شهر مانند فروسی، نادری، مولوی وجود دارد که برای احداث مدرسه مناسب نیست اما ارزش اقتصادی خوبی دارد که در صورت فروش این ظرفیت هم می تواند منابع مالی خوبی برای تامین کمبود فضای آموزشی باشد.
فرخزاد یادآورشد: از نگاه ما تامین فضای آموزشی مهمترین اولویت است به همین دلیل در صورت لزوم می توانیم با تغییر کاربری برخی فضاهای سبز و فروش آنها بخشی از کمبودها را جبران کنیم.