رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اجرای طرح توانمندی زنان سرپرست خانوار موجب اشتغال پایدار می شود


19 خرداد, 1398 - 08:10 -- banovan
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:

اجرای طرح توانمندی زنان سرپرست خانوار موجب اشتغال پایدار می شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اظهار نمود : بانوان سرپرست خانوار متقاضی مشاغل خانگی مورد حمایت قرار می گیرند.

به گزارش اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری

"صدیقه ربیعی "مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری اظهار داشت : در راستای حمایت از بانوان سرپرست خانوار و کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت توان اقتصادی آنها طرح "توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی "با توجه به آمار رو به رشد زنان سرپرست خانوار و همچنین اشتغال بالای زنان در حوزه مشاغل خانگی بحث توانمندسازی و خروج از چرخة فقر و نابسامانی های اجتماعی برای آنان بیش از پیش احساس می شود.

  ایشان افزود در این راستا طرح فوق با اهداف کیفی متعددی از جمله خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار و پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی ، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار ، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت اتصال صاحبان کسب وکار خانگی به بازارهای هدف و بنگاه های پیشرو در استان اجرا خواهد شد.

وی در ادامه اظهار نمود: در طول اجرای طرح افراد توانمند در حوزه مشاغل خانگی شناسایی ، ارزیابی و دسته بندی می شوند و جهت توانمند سازی آنها برنامه های مشاوره ای و دوره های آموزشی برگزارخواهد شد. همچنین به منظور اتصال صاحبان مشاغل خانگی به بازار ، برگزاری نمایشگاهها و بازارچه های عرضه محصولات با مدیریت و حمایت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری و همکاری دستگاههای ذیربط برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت این طرح بر مبنای نظام نامه تدوین شده از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سطح استان اجرا خواهد شد و متقاضیان توسعه مشاغل خانگی ، کارآفرینان ، شرکتها و انجمن های خیریه می توانند از طریق سامانه­ www.inhb.ir به عنوان پشتیبان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ثبت نام نمایند.

ربیعی اشاره کرد در این طرح اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری بعنوان کارفرما ، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  بعنوان ناظر و جهاد دانشگاهی بعنوان مجری طرح می باشند .