رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح کانال زهکشی قزوین نیازمند بازنگری است


19 خرداد, 1398 - 15:36 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

طرح کانال زهکشی قزوین نیازمند بازنگری است

معاون عمرانی استاندار قزوین تاکیدکرد:  طرح کانال زهکش حائل حوضه شور مرکز با توجه به افزایش بارندگی ها و تغییرات اقلیمی نیاز به بازنگری و مهندسی ارزش دارد.  

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


 علی فرخ زاد در جلسه بررسی مسائل و ارائه راهکارهای کانال زهکش حائل حوضه شور مرکز و عملکرد بهینه آن که با حضور رییس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل حفاظت محیط زیست و دیگر مسئولین برگزار شد، خاطر نشان کرد: هدف همه دستگاهها یکی است و هیچ تناقض و تقابلی وجود ندارد ، نظرات تمام دستگاهها صحیح است و در واقع نمی توان در این خصوص تصمیم کارشناسی اتخاذ نمود  و این مورد نیاز به یک تصمیم مدیریتی دارد.

وی تاکید کرد:با توجه به اینکه مدت ۱۰ سال از طرح فعلی گذشته و با در نظر گرفتن تغییرات اقلیمی و بارندگی های اخیر و تجارب به دست آمده، طرح فعلی نیاز به بازنگری و مهندسی ارزش دارد.
معاون عمرانی استاندار وجود مشاور ثالث برای این طرح را الزامی دانست وافزود:  همچنین نیاز است برای طرح یک  کمیته راهبری باحضور نمایندگان اداره کل محیط زیست، شرکت آب منطقه ای و سازمان جهادکشاورزی تشکیل شود و در طول مطالعات نقطه نظرات دستگاهها لحاظ شود.
وی  ادامه داد: نتیجه تحلیل ها  و بررسی های انجام شده  در جلسه آتی مطرح شود تا براساس آن بتوان یک تصمیم مدیریتی اتخاذ نمود.