رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بخشی از اعتبارات دهیاری ها در فعالیت اقتصادی سرمایه گذاری شود


19 خرداد, 1398 - 18:39 -- روابط عمومی 3
نجفی مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری تاکید کرد:

بخشی از اعتبارات دهیاری ها در فعالیت اقتصادی سرمایه گذاری شود

نجفی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: به منظور ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری ها، لازم است بخشی از اعتبارات این نهاد عمومی غیر دولتی در فعالیت اقتصادی سرمایه گذاری شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

‍‍  جلسه هماهنگی امور مالی، فنی و عمرانی دهیاری های بخش مرکزی آوج برگزار شد.
اکرم نجفی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری در این جلسه که با حضور رمضانخانی بخشدار، کارشناسان دفتر امور روستایی و شوراها و مسئولین امور مالی و فنی دهیاری ها برگزار شد، گفت: به منظور ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری ها، لازم است بخشی از اعتبارات این نهاد عمومی غیر دولتی به فعالیت های اقتصادی تخصیص یابد و در این راستا دهیاری ها می توانند از تسهیلات مربوطه استفاده نمایند.
وی همچنین به تشکیل کمیته ساماندهی ماشین آلات دهیاری ها در دفتر امور روستایی اشاره کرد و گفت: با عنایت به وجود تعدادی از ماشین آلات فرسوده در دهیاری ها، کمیته مذکور ضمن تهیه و به روز رسانی بانک ماشین آلات، نسبت به مشاوره و راهنمایی دهیاری ها جهت فروش خودروهای فرسوده، نیازسنجی جهت تخصیص ماشین آلات عمرانی و خدماتی جدید و شرایط استفاده از خودروهای موجود اقدام خواهد نمود.
نجفی همچنین در خصوص اصول انعقاد قراردادها موارد قانونی را مطرح و رعایت آئین نامه مالی دهیاری ها را مورد تاکید قرار داد.
همچنین پیگیری امور مربوط به بیمه تامین اجتماعی توسط بخشداری را ضروری دانست و گفت: درصورت نیاز دفتر امور روستایی نیز در این خصوص اقدام‌خواهد نمود.
در پایان به سوالات مسئولین امور مالی و فنی دهیاری ها پاسخ داده شد.