رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۱۱۸ مجتمع گلخانه ای در قزوین مجوز فعالیت دریافت کرده اند


20 خرداد, 1398 - 14:27 -- روابط عمومی ۲
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین :

۱۱۸ مجتمع گلخانه ای در قزوین مجوز فعالیت دریافت کرده اند

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: در استان ۱۱۸ مجتمع گلخانه ای مجوز فعالیت دریافت کرده اند که ۸۰ مورد آنها فعال و ۳۸ مورد راکد هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مرتضی علیخانی  در نشست بررسی مشکلات سرمایه گذاری در استان قزوین که در استانداری برگزار شد، افزود: استان قزوین امسال در حوزه گلخانه‌ها با توجه به بارندگی‌ها و نوع کشت محصول، وضعیت خوبی دارد اما متأسفانه ده‌ها مجتمع گلخانه‌ای در استان مجوز فعالیت دریافت کرده و هیچ اقدامی انجام نداده اند.
علیخانی ادامه داد: مجتمع‌های گلخانه‌ای اهمیت زیادی برای استان دارند و به شرطی مورد حمایت قرار می‌گیرند که عملیات اجرایی آنها با توقف مواجه نشود.
وی با بیان اینکه چنین مشکلاتی را همچنین در بخش انرژی خورشیدی، مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و هتل شاهد هستیم، اضافه کرد: یکی از دلایل بروز این نوع مشکلات، صدور مجوز سرمایه گذاری توسط دستگاه های اجرایی بدون طرح آنها در مرکز سرمایه گذاری استان است که در نهایت به توقف طرح بعد از صدور مجوز منجر می‌شود.
این مسئول گفت: مهمترین اولویت برای ستاد جذب سرمایه گذاری استانداری اثبات اهلیت سرمایه گذار و متقاضی است تا منابع ملی به راحتی در اختیار افراد ناتوان قرار نگیرد.
علیخانی افزود: در صدور مجوز برای سرمایه گذاری باید همه جوانب بررسی شود تا در وسط کار شاهد توقف طرح‌ها نباشیم.